Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków


Ogłoszenia Duszpasterskie na Uroczystość Objawienia Pańskiego

 

 

 

 

1.W najbliższą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego.

 

2.Dziś przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Po Mszy św. poświęcenie wody, kadzidła i kredy, którą oznaczymy drzwi naszych domów, wpisując pierwsze litery Trzech Króli.

 

3.W tym tygodniu wizyta duszpasterska przebiegać będzie wg planu:

- w czwartek – od godz. 15.00 – ul. Kolejowa

- w piątek – od godz. 14.00 – ul. Boczna

- w sobotę – od godz. 10.00 – ul. Rogoźnicka

Podczas kolędy można zamawiać intencje Mszy św. oraz składać ofiary na organistę, kościelnego, ubezpieczenie i potrzeby Kościoła. Proszę, aby w miarę możliwości rodziny były w komplecie, a na stole były przygotowane: Krzyż, świece, Pismo Święte i zeszyty do religii.

 

4.W najbliższą sobotę 12.01.2019 odbędzie się spotkanie opłatkowe, z udziałem zaproszonych gości. Rozpoczęcie spotkania Eucharystią o godz. 16.00, po czym dalsza część spotkania w świetlicy wiejskiej. Informuję, że nie ma już miejsc na zabawę karnawałową w dn. 16 lutego, którą organizuje Rada Parafialna.

 

5.W najbliższych dniach zostanie dokonana zbiórka pieniężna wśród Parafian z przeznaczeniem na remont kościoła. Od przyszłej niedzieli funkcję kościelnego będzie pełnił p. Andrzej Herbik, z czego bardzo jest zadowolony ks. Proboszcz oraz Parafianie.

 

6.Dziękuję za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu do porządków w kościele proszę osoby:

           1.Przytocka Danuta

           2.Kabat Katarzyna

           3.Nowak Renata

           4.Soroka Anna

           5.Żukiewicz Józefa

           6.Michaliszyn Beata

           Na kwiaty:

            Żukiewicz Janina

            Michaliszyn Franciszek

            Siembrzuch Irena

 

7.Wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych. 

 

 

Komunikat Biskupa Świdnickiego o zbiórce do puszek na Dom Samotnej Matki w Diecezji Świdnickiej

 

Umiłowani Diecezjanie!

Prawie każdego dnia docierają do nas informacje, z których wynika, iż konkretna osoba potrzebuje natychmiastowej pomocy - sama nie jest w stanie sobie poradzić. Najbardziej przeżywamy te sytuacje kryzysowe, w których znalazła się matka i jej niewinne dziecko. Chcielibyśmy zrobić wszystko, aby im pomóc.

Życie uczy nas, że pomoc, której udzielamy musi być nie tylko szybka, ale nade wszystko bardzo roztropna, merytoryczna i kompleksowa. Dlatego podjąłem decyzje, by w naszej Diecezji powstał Dom Samotnej Matki w Pieszycach przy ul. Nadbrzeżnej 4, który będzie służył matkom znajdującym się w sytuacji kryzysowej, i który będzie prowadzony przez Caritas Diecezji Świdnickiej. Tu matki ze swoimi dziećmi będą mogły znaleźć schronienie, a także pomoc psychologiczną, prawną, doradczą, by jak najszybciej wrócić do normalnego życia.

Pragnę zwrócić się do Was, Drodzy Diecezjanie o pomoc w pozyskaniu środków na tworzenie tego diecezjalnego dzieła. Dlatego w dniu 13 stycznia 2019 roku we wszystkich kościołach naszej diecezji proszę o przeprowadzenie zbiórki ofiar do puszek Caritas na ten cel

Caritas Diecezji Świdnickiej pragnę podziękować za wszelkie starania zmierzające do powstania tego jakże ważnego dzieła. Jednocześnie proszą wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie budowy Domu Samotnej Matki w Pieszycach.

Matce Przenajświętszej, Królowej Rodzin, Najlepszej i Najwspanialszej z matek powierzam wszystkie matki i dzieci, a Wam z góry bardzo dziękuję za przekazane ofiary na nasz Dom Matki i Dziecka.

                                                                                      Z pasterskim błogosławieństwem,

                                                                                    + Ignacy DEC BISKUP ŚWIDNICKI

 

06 stycznia 2019
Ilość wyświetleń: