Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

- w piątek – św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika.

 

2.Trwamy na nowennie do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, przypadającą w przyszłą niedzielę. Nabożeństwa Majowe odprawiane są codziennie o godz. 16.30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 09.30. W Górnym Goczałkowie Majówka przy kapliczce Matki Bożej - w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 16.00. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu 12 dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Proszę, aby grupa osób sprzątających ustawiła przed wejściem do kościoła dwie brzózki – z jednej i drugiej strony wejścia. Spowiedź dla dzieci komunijnych i ich rodzin w sobotę o godz. 10.00.

 

3.We wtorek o godz. 15.15 próba dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

 

4.Informuję, że główna Msza św. w Uroczystość Bożego Ciała, połączona z procesją do czterech ołtarzy odbędzie się w Górnym Goczałkowie.

 

5.W związku z przeżywanym w Kościele Rokiem św. Józefa, przedstawiciele Fundacji Centrum Życia i Rodziny proszą o złożenie podpisów pod petycją kierowaną do Marszałka Sejmu RP w sprawie ustanowienia Dnia Ojca w dniu 19 marca, czyli w Uroczystość św. Józefa. W czasach głębokiego kryzysu ojcostwa i męskości, ustanowienie Dnia Ojca w tym dniu jest szczególnie potrzebne, ponieważ to św. Józef jest wzorem męstwa, odpowiedzialności miłości oraz ufności w Bożą Opatrzność. Podpisy można składać do dnia 06 czerwca bieżącego roku. Listy wyłożone są na stoliku pod obrazem Jezusa Miłosiernego.

 

6.Proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Gródku Jagiellońskim, ks. Antoni Kozak, zwraca się z prośbą o wsparcie finansowe remontu kościoła w Gródku Jagiellońskim. Apel kieruje do wszystkich ludzi dobrej woli, szczególnie tych, którzy kiedyś byli związani z tą parafią, bowiem pochodzą z Gródka Jagiellońskiego. W zakrystii można pobrać ulotkę z numerem konta na które można przelać ofiarę.

 

7.Serdecznie dziękuję Panu Zbigniewowi Suchycie, Burmistrzowi Miasta i Gminy Strzegom za przydzieloną dotację w wysokości 35000zł na remont kościoła. Zwracam się z prośbą do Parafian o pomoc w znalezieniu firmy budowlanej, która podjęłaby się dokończenia elewacji zewnętrznej budynku świątyni.

 

8.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Do porządków w kościele w tym tygodniu proszę rodziców dzieci komunijnych.

 

9.Wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych.

 

 

16 maja 2021
Ilość wyświetleń: