Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 

 

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

- poniedziałek – NMP, Matki Kościoła, święto;

- w środę – św. Filipa Nereusza, prezbitera;

- w czwartek – Jezusa Chrystus, Najwyższego i Wiecznego Kapłana;

- w sobotę – św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

 

2.Nabożeństwa Majowe odprawiane są codziennie o godz. 16.30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 09.30. W Górnym Goczałkowie Majówka przy kapliczce Matki Bożej - w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 16.00. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

 

3.W związku z przeżywanym w Kościele Rokiem św. Józefa, przedstawiciele Fundacji Centrum Życia i Rodziny proszą o złożenie podpisów pod petycją kierowaną do Marszałka Sejmu RP w sprawie ustanowienia Dnia Ojca w dniu 19 marca, czyli w Uroczystość św. Józefa. W czasach głębokiego kryzysu ojcostwa i męskości, ustanowienie Dnia Ojca w tym dniu jest szczególnie potrzebne, ponieważ to św. Józef jest wzorem męstwa, odpowiedzialności miłości oraz ufności w Bożą Opatrzność. Podpisy można składać do 06 czerwca bieżącego roku. Listy wyłożone są na stoliku pod obrazem Jezusa Miłosiernego.

 

4.Informuję, że główna Msza św. w Uroczystość Bożego Ciała, połączona z procesją do czterech ołtarzy odbędzie się w Górnym Goczałkowie. Proszę, aby przygotowaniem miejsca placu przy sali wiejskiej, gdzie będzie sprawowana Msza św. zajęli się mieszkańcy nowych bloków. Pierwszy ołtarz będzie przy Figurze Matki Bożej, II ołtarz przy posesji Państwa Kabat, III przy domu Państwa Przytockich i IV ołtarz przy posesji Państwa Zaskórskich. Wszystkich mieszkańców Górnego Goczałkowa proszę o włączenie się w przygotowanie ołtarzy.

 

5.Serdecznie dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za porządki w kościele i na placu kościelnym, za wykoszenie trawy. Do porządków w kościele w tym tygodniu proszę osoby:

          1.Przybyła Agnieszka

          2.Kornaszewska Julia

          3.Demkiewicz Lucyna

4.Kluj Karina

          5.Szuran Joanna

6.Żołądek Edyta

 

6.Wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych.

 

23 maja 2021
Ilość wyświetleń: