Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków


Ogłoszenia Duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 

 

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

- poniedziałek – NMP, Matki Kościoła, święto;

- w środę – św. Jadwigi, Królowej;

- w czwartek – Jezusa Chrystus, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, święto;

- w sobotę – św. Barnaby, Apostoła.

 

2.Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa jest odprawiane codziennie po Mszy świętej o godz. 17.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 09.30. We wtorek po Mszy świętej o godz. 17.00 odbędzie się rozliczenie kosztów pielgrzymki do Krakowa Łagiewnik. W środę o godz. 16.30 spowiedź dla Kandydatów do Bierzmowania, ich świadków i rodzin. Młodzież klasy VIII przyjmie sakrament Bierzmowania w piątek z rąk ks. bpa Marka Mendyka na Mszy świętej o godz. 18.00 w Parafii Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Bożej Szkaplerznej w Strzegomiu. Bierzmowani wraz ze świadkami i rodzinami mają przybyć do świątyni pół godziny przed Mszą świętą.

 

3.Informuję, że w Uroczystość Bożego Ciała 16 czerwca główna Msza św. odbędzie się o godz. 10.00 w kościele, po czym wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz proszę przygotować przy posesji Pani Małgorzaty Zaremby, II ołtarz przy domu Państwa Tuligłowskich, III ołtarz przy posesji Państwa Szklarek i IV ołtarz na bramie wjazdowej do domu Państwa Nocuń i Bartkowiak. Wszystkich mieszkańców ulicy Strzegomskiej proszę o włączenie się w przygotowanie ołtarzy.

 

4.Na 21.06.2022 planowana jest pielgrzymka na Jasną Górę dzieci obchodzących rocznicę Pierwszej Komunii Świętej wraz z opiekunami. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy u p. katechetki.

 

5.Zapowiedzi przedślubne:

- Wojciech Jerzy Bielawski, zamieszkały: Strzegom, ul. Św. Jadwigi 5/4 i Magdalena Czaplińska, zamieszkała: Goczałków, ul. Kolejowa 8 – zapowiedź druga;

- Krzysztof Paweł Kuczerka, zamieszkały: Graniczna 8 i Sylwia Monika Szewczyk, zamieszkała: Goczałków Górny 21 – zapowiedź pierwsza.

 

6.Serdecznie dziękuję za porządki w kościele i na placu kościelnym. Do posprzątania kościoła w tym tygodniu proszę osoby:

1.Grondowska Anna

2.Jankowska Elżbieta

3.Branicka Zofia

4.Branicki Maciej

5.Simionkowska Wiesława

6.Branicka Danuta

Na kwiaty: Taracińska Helena

 

7.Wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych.

05 czerwca 2022
Ilość wyświetleń: