Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

- we wtorek – św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika;

- w piątek – Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych

 

2.Próba generalna dla dzieci komunijnych wraz z rodzicami we wtorek o godz. 14.45. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci klasy drugiej i trzeciej przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. W związku z tym proszę Parafian nie związanych z uroczystością komunijną, aby uczestniczyli we Mszy św. o godz. 08.00 i 09.00 (w tym dniu wyjątkowo Msza św. zamiast o godz. 09.30 jest o godz. 09.00).

 

3.Nabożeństwa Majowe codziennie o godz. 16.40 przed Mszą św., w niedzielę po Mszy św. o godz. 09.30, natomiast w Górnym Goczałkowie Majówka przy Krzyżu – w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedzielę o godz. 16.00. Serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej: drogich Parafian, siostry Żywego Różańca, grupy modlitewne, a w sposób szczególny młodzież oraz dzieci. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. W sobotę o godz. 10.00 spowiedź dla dzieci komunijnych ich rodziców, rodzeństwo, chrzestnych.

 

4.W tym tygodniu zostało zamontowane nowe tabernakulum, którego koszt został pokryty ze sprzedaży działki parafialnej. Staraniem ks. Proboszcza i Rady Parafialnej otrzymaliśmy dotację z gminy w wysokości 40000 zł na rozpoczęcie II etapu elewacji kościoła. Warunkiem otrzymania dotacji wymagany jest wkład własny parafii, dlatego proszę wszystkich Parafian o kontynuację dokonywanych zbiórek pieniężnych.

 

5.Zapowiedzi przedślubne:

- Krzysztof Arkadiusz Wilczak, zamieszkały: Goczałków, ul. Strzegomska 41A/4 i Marta Grodek, zamieszkała: Legnica, Plac Wolności 6/7 – zapowiedź druga.

 

6.Dziękuję za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu do porządków w kościele proszę rodziców dzieci komunijnych. Serdecznie dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za już wykonane generalne porządki w kościele i wokół kościoła. Bóg zapłać.

 

 

7.Wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych.

 

19 maja 2019
Ilość wyświetleń: