Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

- w poniedziałek – NMP, Królowej Polski, Głównej Patronki Polski, uroczystość;

- we wtorek – św. Floriana, męczennika;

- w czwartek – św. Apostołów: Filipa i Jakuba, święto;

- w sobotę – św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski i diecezji świdnickiej, uroczystość.

 

2.W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski  - Msze św. o godz. 08.00 i 11.00. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W piątek odwiedziny chorych od godz. 09.00, Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, spowiedź pierwszo – piątkowa od godz. 16.00. Nabożeństwo Majowe odprawiane są codziennie o godz. 16.30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 09.30. Natomiast w Górnym Goczałkowie Majówka przy kapliczce Matki Bożej - w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 16.00

 

3.We wtorek i w środę o godz. 15.30 próba dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

 

4.Miło poinformować, że Mikołaj Ślemp zajął III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim poświęconym Stefanowi Kardynałowi Wyszyńskiemu, Prymasowi Tysiąclecia, a Hasło XXI edycji tego konkursu to: „Społeczna Krucjata Miłości”. Serdecznie gratuluję za osiągnięty sukces i dziękuję za włożony trud w przygotowaniu pracy konkursowej.

 

5.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Sprzątanie kościoła w sobotę o godz. 10.00. Do porządków w tym tygodniu proszę osoby:

1.Ponulak Anna

2.Homa Beata

3.Kuźma Kazimierz

4.Kmiecik Lilianna

5.Madej Bożena

Na kwiaty:

Hołówka Genowefa

 

6.Wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych.

 

Słowo Biskupa Świdnickiego do tegorocznych maturzystów

Drodzy maturzyści

Matura to jedno z pierwszych tak istotnych i poważnych wydarzeń w Waszym życiu. Ten, tak zwany „egzamin dojrzałości”, jest symbolicznym wkroczeniem w dorosłość. To zdecydowanie przełomowy moment w Waszym życiu, który pociąga za sobą pierwsze poważne wybory. Należą się Wam serdeczne gratulacje, ponieważ niezależnie od wyniku matury trud włożony w edukację na pewno się opłaci. Jestem pewny, że wiedza, którą zdobywaliście podczas tych wszystkich lat edukacji w szkole, pozwoli Wam spokojnie przebrnąć przez egzaminy maturalne. Dla wielu z Was to także czas rozeznawania swojego życiowego powołania. Pamiętajcie, nie kto inny, ale Jezus jest Drogą, Prawdą i Życiem. Pójście za Nim, poznanie Go, zasłuchanie w Jego głos, pozwoli Wam odkryć nie tylko świat, który nas otacza, ale także siebie samych, swoje życiowe powołanie. Na dni maturalnego wysiłku życzę wszystkim abiturientom światła Ducha Świętego, pokoju serca i owocnego wysiłku. Wiele osób modli się w waszej intencji. Nie jesteście więc sami. Wszystkim podejmującym trud egzaminów maturalnych z serca błogosławię i zapewniam o mojej modlitwie.

† Marek Mendyk

Biskup Świdnicki

 

02 maja 2021
Ilość wyświetleń: