Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu

 

 

1.W czwartek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień 25 marca, z ustanowienia św. Jana Pawła II, jest obchodzony w całym Kościele jako Dzień Świętości Życia. Modlimy się o ochronę życia poczętego. W tym dniu również przypada 17 rocznica utworzenia diecezji świdnickiej, sakry biskupiej oraz ingresu I Biskupa Świdnickiego Ignacego Deca do katedry świdnickiej. Proszę o modlitwę w intencji Kościoła lokalnego oraz jego biskupa. Decyzją Biskupa Świdnickiego, dzień 25 marca każdego roku będzie dniem modlitw za biskupa diecezjalnego.

 

2.Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Taca z Gorzkich żali przeznaczona zostanie na kwiaty i dekorację Bożego Grobu. Można również składać ofiary indywidualne. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30.Serdecznie zapraszam do udziału w Nabożeństwach Wielkopostnych dzieci, młodzież i dorosłych. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Za odmówienie modlitwy „Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu” po Komunii Świętej przed wizerunkiem Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami w każdy piątek Wielkiego Postu i w Wielki Piątek. Koronka do Bożego Miłosierdzia codziennie przed Mszą św. o godz. 16.45, a w piątek o godz. 15.00. W czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

 

3.Za tydzień Niedziela Palmowa. Na Mszach świętych poświęcenie palm. Po Mszy św. zbiórka do puszki na kwiaty do Bożego Grobu.

 

4.Ze względu na pandemię w tym roku nie odbędą się Rekolekcje Wielkopostne i nie będzie zbiorowej spowiedzi. Spowiedź codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą świętą – o godz. 16.30 do Wielkiej Środy włącznie.

 

5. Zapowiedzi przedślubne:

- Michał Marcin Woźny, zamieszkały: Strzegom, ul. Sosnowa 37/2 i Monika Anna Witkowicz, zamieszkała: Goczałków, ul. Kolejowa 2a/7 – zapowiedź druga.

 

6.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Sprzątanie kościoła w sobotę o godz.10.00. Do porządków w kościele proszę osoby:

1.Witka Dariusz

2.Witka Karolina

3.Grondowska Anna

4.Chrobak Halina

5.Oleksiak Katarzyna

 

7.Wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych i owocnego przeżycia Wielkiego Postu.

21 marca 2021
Ilość wyświetleń: