Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu

 

 

1.W dniu dzisiejszym rozpoczęły się Rekolekcje Wielkopostne. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian do udziału w tych świętych dniach ćwiczeń duchowych. Program Rekolekcji znajduje się w przedsionku kościoła oraz na stronie parafialnej w zakładce "Wydarzenia". W poniedziałek po Mszy świętej o godz. 17.00 i nauce stanowej dla rodziców dzieci komunijnych i rodziców kandydatów do Bierzmowania odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Dziś Gorzkie żale o godz. 15.00. Taca z Gorzkich żali przeznaczona zostanie na kwiaty i dekorację do Bożego Grobu. Do udziału w Nabożeństwach Wielkopostnych zapraszam: dzieci, młodzież i dorosłych. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Za odmówienie modlitwy „Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu” po Komunii Świętej przed wizerunkiem Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami w każdy piątek Wielkiego Postu i w Wielki Piątek.

 

2.W przyszłą niedzielę przynosimy na Msze święte palmy, które zostaną poświęcone z racji przypadającej Niedzieli Palmowej. Po Mszach świętych zostanie dokonana jednorazowa zbiórka do puszki na kwiaty i dekorację do Bożego Grobu, by umożliwić złożenie ofiary Parafianom nie biorącym udziału w Gorzkich żalach.

 

3.W związku z inwazją zbrojną Rosji na Ukrainę oraz zagrożeń, w których znalazła się nasza Ojczyzna i Europa modlimy się codziennie pół godziny przed Mszą św. o godz.17.00 za przyczyną Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski i św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski, prosząc o ustanie wojny oraz pokój w naszej Ojczyźnie i na świecie. Zachęcam również do codziennej modlitwy indywidualnej, również w tej intencji można ofiarować czyny pokutne, zwłaszcza post.

 

4.Na kwiaty do Bożego Grobu ofiarę złożyły: Dudyk Celina – 50 zł, Włodkowska Teresa 20 zł, Maria Gmurczyk – 50 zł, Kazimiera Stojak – 50 zł, Aniela Ślipko – 20 zł. Zdzisława Witka – 50 zł, Julia Brudna – 50 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

5.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Sprzątanie kościoła w sobotę o godz.10.00. Do porządków w kościele proszę osoby:

1.Szuba Halina

2.Babiarz Dorota

3.Jedrzęjewski Paweł

4.Niemiec Wioletta

5.Ligas Zofia

 

6.Wszystkim Parafianom życzę dobrego przeżycia okresu Wielkiego Postu.

 

03 kwietnia 2022
Ilość wyświetleń: