Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków


Ogłoszenia Duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną

 

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

- w czwartek – św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika.

 

2.Nabożeństwo Majowe odprawiane są codziennie o godz. 16.40, poprzedzone Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 16.30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 09.30. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

3.Ze względu na pandemię we Mszy św. aktualnie może uczestniczyć 1 osoba na 10 metrów kwadratowych powierzchni w kościele, u nas ok. 30 osób. W związku z tą sytuacją planowana Msza św. z racji rocznicy Pierwszej Komunii Świętej zostanie odprawiona w późniejszym terminie, gdy będzie mogło w Liturgii uczestniczyć więcej osób. Wierni, którzy nie uczestniczą we Mszy św. w kościele powinni wysłuchać Mszy św. w mediach i przyjąć Komunię duchową. Zachęcam do indywidualnej modlitwy do Trójcy Przenajświętszej każdego dnia o godz. 15.00 z odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia oraz trzy razy Ojcze nasz, trzy razy Zdrowaś Maryjo i trzy razy Chwała Ojcu z prośbą o zahamowanie epidemii.

 

4.Informuję, że z budżetu Gminy Strzegom otrzymaliśmy dotację w wysokości 40.000 zł na III etap remontu elewacji budynku kościoła. W związku z tym musimy posiadać wkład własny równoznaczny tej kwocie. Dlatego proszę, aby od następnego miesiąca wznowić zbiórkę pieniężną wśród Parafian.

 

5.W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach. Serdecznie zachęcam do oglądania widowiska.

 

6.Dziękuję za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu do porządków w kościele proszę osoby:

 

1.Walkowicz Anna

2.Cwynar Irena

3.Banaszczyk Genowefa

4.Banaszczyk Barbara

5.Simajtis Bożena

 

7.Wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych na ten trudny czas, jaki aktualnie przeżywamy.

 

 

Apel biskupa świdnickiego o pomoc w Domu Seniora w Świdnicy

Siostry i Bracia!

Wobec trudnej sytuacji, w jakiej znalazły się dwa Domy Seniora Marconi–Medica w Świdnicy, zwracam się z gorącym apelem o pomoc zamieszkującym tam osobom starszym, niepełnosprawnym i przewlekle chorym, u których stwierdzono zarażenie wirusem SARS CoV-2. Pilnie potrzebni są opiekunowie, pielęgniarki, wolontariusze, zwłaszcza osoby z przygotowaniem medycznym. Ufam, że znajdą się ludzie dobrej woli, którzy odpowiedzą na ten apel i przyjdą z pomocą. Proszę o zgłaszanie się bezpośrednio do dyrekcji Domu:

Pani Agnieszka Olejniczak, tel. 887 533 111.

Wszystkich, którzy wspierają chorych i zarażonych wirusem, otaczam serdeczną modlitwą i z serca błogosławię.

† Marek Mendyk
Biskup Świdnicki

17 maja 2020
Ilość wyświetleń: