Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków


Ogłoszenia Duszpasterskie na VII Niedzielę Zwykłą

 

 

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

- we wtorek– Katedry św. Piotra, Apostoła, święto;

- w środę – św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

 

2.W obliczu zagrożeń, w których znalazła się nasza Ojczyzna i Europa, rodzi się potrzeba gorącej modlitwy o pokój. Będziemy modlić się codziennie pół godziny przed Mszą św. o 16.30, prosząc o pokój w naszej Ojczyźnie za przyczyną Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski i św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski. Zachęcam również do codziennej modlitwy indywidualnej, również w tej intencji można ofiarować czyny pokutne, zwłaszcza post.

 

3.We wtorek, z racji przypadającego święta Katedry św. Piotra Apostoła, można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie kościoła katedralnego i pobożne odmówienie tam „Ojcze nasz” i „Wierzę”.

 

4.Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 15.00.

 

5.W najbliższą niedzielę rozpocznie się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

 

6.W związku z pobytem ks. Proboszcza w szpitalu, Msze św. w tygodniu są odprawiane o godz. 16.30. Posługę duszpasterską sprawują kapłani z Parafii Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Bożej Szkaplerznej w Strzegomiu. Pragnę przekazać wszystkim Parafianom serdeczne pozdrowienia od ks. Proboszcza.

 

7.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Sprzątanie kościoła w sobotę o godz.10.00. Do porządków w kościele w tym tygodniu proszę osoby:

1.Zym Krzysztof

2.Figiel Barbara

3.Matłosz Jolanta

4.Bednarz Irena

5.Sawicka Anna

Na kwiaty:

1.Buca Katarzyna

2.Stępień Krystyna

 

8.Wszystkim Parafianom życzę błogosławionego tygodnia.

20 lutego 2022
Ilość wyświetleń: