Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na VIII Niedzielę Zwykłą

 

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

- w piątek – św. Kazimierza, królewicza, święto.

 

2.Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

 

3.W związku z inwazją zbrojną Rosji na Ukrainę oraz zagrożeń, w których znalazła się nasza Ojczyzna i Europa modlimy się codziennie pół godziny przed Mszą św. o 16.30 za przyczyną Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski i św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski, prosząc o ustanie wojny oraz pokój w naszej Ojczyźnie i na świecie. Zachęcam również do codziennej modlitwy indywidualnej, również w tej intencji można ofiarować czyny pokutne, zwłaszcza post.

 

4.W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 09.00 i 16.30. W tym dniu obowiązuje post ścisły: wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14 roku życia) oraz ograniczenie posiłków: dwa lekkie i jeden do syta (od 18 roku życia). Środa Popielcowa będzie obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą, a po Mszy św. zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszki z przeznaczeniem na pomoc materialną uchodźcom wojennym z Ukrainy. Ofiary będą również zbierane po każdej Mszy św. w najbliższą niedzielę.

 

5.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. Wyjątkowo w tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych. Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 15.00, a Droga Krzyżowa o godz. 16.00. Spowiedź pierwszo-piątkowa od godz. 16.00. Po Mszy św. o godz. 16.30 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania. W niedzielę Gorzkie żale o godz. 15.00. Taca z Gorzkich żali przeznaczona zostanie na kwiaty i dekorację do Bożego Grobu. Można również składać ofiary indywidualne. Serdecznie zapraszam do udziału w Nabożeństwach Wielkopostnych dzieci, młodzież i dorosłych. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Za odmówienie modlitwy „Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu” po Komunii Świętej przed wizerunkiem Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami w każdy piątek Wielkiego Postu i w Wielki Piątek.

 

6.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Sprzątanie kościoła w sobotę o godz.10.00. Do porządków w kościele proszę osoby:

1.Sulikowską Mariolę

2.Prus Małgorzatę

3.Kołodziejską Krystynę

4.Radom Wandę

5.Wojdyłę Darię

 

7.Wszystkim Parafianom życzę błogosławionego tygodnia.

 

27 lutego 2022
Ilość wyświetleń: