Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków


Ogłoszenia Duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą

 

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspomnienia:

- w środę – narodzenie św. Jana Chrzciciela, uroczystość.

 

2.Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po każdej Mszy świętej. Koronka do Bożego Miłosierdzia z prośbą o ustanie pandemii o godz. 16.45, a w piątek o godz. 15.00. Zachęcam również do indywidualnej modlitwy do Trójcy Przenajświętszej każdego dnia o godz. 15.00 z odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia oraz trzy razy Ojcze nasz, trzy razy Zdrowaś Maryjo i trzy razy Chwała Ojcu oraz modlitwy różańcowej, jeśli to możliwe o godz. 20.30 z prośbą o zahamowanie epidemii.

 

3.W czwartek o godz. 16.00 spowiedź dla dzieci i młodzieży z racji kończącego się roku szkolnego. W związku z tym, że nie będzie w piątek Mszy szkolnej na zakończenie roku szkolnego zachęcam uczniów do udziału we Mszy niedzielnej o godz. 11.00, aby indywidualnie podziękować Panu Bogu za otrzymane łaski w mijającym roku szkolnym. Na Mszy św. proszę o zachowanie obowiązujących przepisów sanitarnych. Przypominam również, że nie ma wakacji od Pana Boga i tam gdzie będziemy wypoczywać należy uczestniczyć w niedzielnej i świątecznej Eucharystii i należy pamiętać o codziennej modlitwie.

Uwaga: od następnej niedzieli porządek Mszy św. wakacyjny - Msze św. o godz. 08.00 i 11.00 (nie ma Mszy św. o godz. 09.30).

 

4.W związku z pojawiającymi się głosami podczas zbiórki pieniężnej na remont kościoła, że ofiar nie powinno się zbierać, bo nic aktualnie się nie robi – kolejny raz informuję, że aby rozpocząć następny etap prac musimy mieć wkład własny finansowy, by można było uruchomić przyznaną dotację. Najprawdopodobniej będzie konieczność zaciągnięcia kredytu bankowego, aby nie utracić dotacji. W odpowiedzi na te bezpodstawne zarzuty oznajmiam, że w naszej parafii podejmujemy wiele przedsięwzięć, których koszt jest duży i musimy to rozłożyć w czasie.

 

5.Zapowiedzi przedślubne:

Adamowicz Przemysław, zamieszkały: Goczałków, ul. Szkolna 10 i Marciniuk Agnieszka, zamieszkała: Międzyrzec Podlaski, ul. Kasztanowa 40 – zapowiedź druga.

 

6.Dziękuję za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu do porządków w kościele proszę rodziny:

 

1.Kondrat Teresa

2.Woźniak Alina

3.Leja Halina

4.Walski Piotr

Na kwiaty:

Sadowska Jadwiga

Zarzycka Stefania

 

7.Wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych.

21 czerwca 2020
Ilość wyświetleń: