Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

- w poniedziałek – NMP Przyczyny Naszej Radości;

- w czwartek – narodzenie Jana Chrzciciela, Uroczystość.

 

2.Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 09.30. Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 15.00. Spowiedź dla uczniów na zakończenie roku szkolnego w czwartek o godz. 16.20.

 

3.Wobec poprawiającej się sytuacji pandemicznej w kraju, biskupi z uznaniem przyjęli decyzję rządu o zmianie ograniczeń sanitarnych w kościołach i miejscach kultu oraz podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej oraz w święta nakazane. Dyspensy te zostają zniesione od dzisiejszej niedzieli 20 czerwca br., jednocześnie we wszystkich diecezjach. (z Komunikatu z 389. zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski).

 

4.Dnia 26.06.2021 odbędzie się pielgrzymka mężczyzn do Diecezjalnego Sanktuarium Św. Józefa w Bolesławowie. Zachęcam wszystkich mężczyzn do udziału w pielgrzymce. Szczegółowy program spotkania znajduje się na stronie Diecezji Świdnickiej.

 

5.Obywatelski Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop LGBT” zwraca się z prośbą o złożenie podpisów pod projektem ustawy wprowadzającym ochronę przestrzeni publicznej przed profanacjami i propagandą LGBT. Projekt jest odpowiedzią na powtarzające się ekscesy ze strony aktywistów homoseksualnych, którzy podczas tzw. „parad równości’: atakują Kościół Katolicki, profanują Jego symbole i wizerunki Boga i Matki Bożej, domagają się sankcjonowania przez państwo związków osób tej samej płci oraz adopcję dzieci przez gejów i lesbijki, wmawiają, że istnieje kilkadziesiąt płci, chcą nauczać tego w szkołach i seksualizować dzieci. Podpisy można składać przez dwie kolejne niedziele na listach wyłożonych pod obrazem Jezusa Miłosiernego. Przy składaniu podpisów, oprócz nazwiska i imienia, adresu należy wpisać również numer Pesel.

 

6.Serdecznie gratuluję Konradowi Bobowskiemu za osiągnięcie wielkiego sukcesu w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Radości i boleści św. Józefa" - zajęcie I miejsca w swojej kategorii wiekowej.

 

7.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Sprzątanie kościoła w sobotę o godz. 10.00. Do porządków w kościele w tym tygodniu proszę osoby:

1.Falkiewicz Łukasz

2.Szczogryn Patryk

          3.Kowalska Anna

4.Prztocka Danuta

5.Kabat Katarzyna

 

8.Wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych.

 

 

KOMUNIKAT BISKUPA ŚWIDNICKIEGO W ZWIĄZKU
Z XVIII PIESZĄ PIELGRZYMKĄ DIECEZJI ŚWIDNICKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ
1 – 8 sierpnia 2021 r.

 

Umiłowani Diecezjanie,

za kilka dni rozpocznie się czas wakacji i urlopów, czas zasłużonego wypoczynku po całym roku pracy i nauki, który był i nadal jest naznaczony jarzmem pandemii. W okresie tym tradycyjnie odbywają się w naszym kraju piesze pielgrzymki, w tym te najbardziej znane na Jasną Górę. W zeszłym roku w imieniu nas wszystkich pielgrzymowali kapłani oraz służby pielgrzymkowe. Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego w tym roku możliwe jest zorganizowanie pieszej pielgrzymki w tradycyjnej formie, z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych. W pielgrzymce może wziąć udział 300 osób (do tego limitu nie wliczają się osoby w pełni zaczepione przeciw COVID-19 i posiadające zaświadczenie potwierdzające szczepienie). Pielgrzymka wyruszy z katedry świdnickiej 1 sierpnia br. po Mszy Świętej o godz. 8:30 i potrwa do dnia 8 sierpnia, kiedy to około godz. 13:00 pielgrzymi z naszej diecezji dotrą na wały jasnogórskie, gdzie będę na nich oczekiwał. Hasło tegorocznej pielgrzymki to słowa SPE SALVI – NADZIEJĄ ZBAWIENI, które pielgrzymi będą rozważać w czasie swoich rekolekcji w drodze, a patronować im będzie w sposób szczególny Święty Józef. Bliższe informacje na temat przewodników poszczególnych grup, centrów pielgrzymkowych, spotkań przed pielgrzymkowych, zapisów i regulaminu związanego z wytycznymi GIS w sprawie pielgrzymek dostępne będę od tego tygodnia na stronie internetowej i profilu Facebooka pielgrzymki świdnickiej oraz na stronie internetowej diecezji.

Zapraszam wszystkich chętnych do wyruszenia na pielgrzymi szlak, a tych którzy nie mogą wyruszyć pieszo zachęcam do duchowego uczestnictwa w tzw. Grupie 7. Na czas owocnego przygotowania do XVIII Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę udzielam wszystkim pasterskiego błogosławieństwa, oddając pod opiekę Matki Bożej Świdnickiej i świętego Józefa, organizatorów oraz uczestników tegorocznej pielgrzymki.

† Marek Mendyk

Biskup Świdnicki

20 czerwca 2021
Ilość wyświetleń: