Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków


Ogłoszenia Duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą

 

 

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

- w poniedziałek – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;

- we wtorek – Najświętszej Maryi Panny Przyczyny Naszej Radości;

- w czwartek – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, Uroczystość;

- w piątek – Najświętszego Serca Pana Jezusa, Uroczystość;

- w sobotę – Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 

2.Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa jest odprawiane codziennie po Mszy świętej o godz. 17.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 09.30.

 

3.We wtorek dzieci klasy czwartej wraz z opiekunami, osoby bierzmowane i parafianie udają się na pielgrzymkę na Jasną Górę. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy bezpiecznej i owocnej pielgrzymki.

 

4.W środę o godz. 16.30 spowiedź dla uczniów przed zakończeniem roku szkolnego. Msza św. kończąca rok szkolny będzie sprawowana w piątek o godz. 08.00. Przypominam o tym, że nie ma wakacji od Pana Boga, od niedzielnej i świątecznej Eucharystii czy codziennej modlitwy. Proszę również o przychodzenie na Mszę św. w godnych strojach – wykluczone bluzki i sukienki na ramiączkach oraz krótkie spodnie.

 

5.W czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się procesja wokół kościoła do czterech ołtarzy. Proszę, aby: I ołtarz na bramie przy ul. Strzegomskiej przygotowali mieszkańcy ul. Szkolnej, II ołtarz na drzwiach kaplicy mieszkańcy ul. Parkowej, III ołtarz na bramie przy zakładzie mieszkańcy ul. Kolejowej, a IV ołtarz przy Krzyżu mieszkańcy ul. Bocznej. W piątek, w związku z przypadającą uroczystością nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Od najbliższej niedzieli obowiązuje porządek Mszy św. wakacyjny – o godz. 08.00 i 11.00.

 

6.Zapowiedzi przedślubne:

- Krzysztof Paweł Kuczerka, zamieszkały: Graniczna 8 i Sylwia Monika Szewczyk, zamieszkała: Goczałków Górny 21 – zapowiedź trzecia.

 

7.Serdecznie dziękuję za porządki w kościele i na placu kościelnym. Do porządków w kościele w tym tygodniu proszę osoby:

 

1.Miszkiewicz Maria

2.Kołodziejski Marek

3.Tułodziecka Renata

4.Obielak Sebastian

5.Czeretowicz Magdalena

6.Mądrzycka Natalia

 

8.Wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych.

 

19 czerwca 2022
Ilość wyświetleń: