Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków


Ogłoszenia Duszpasterskie na XIII Niedzielę Zwykłą

 

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspomnienia:

- w poniedziałek – Świętych Apostołów, Piotra i Pawła, uroczystość;

- piątek – św. Tomasza, Apostoła, święto.

 

2.Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa do wtorku po Mszy świętej. Koronka do Bożego Miłosierdzia z prośbą o ustanie pandemii o godz. 16.45, a w piątek o godz. 15.00. Zachęcam również do indywidualnej modlitwy do Trójcy Przenajświętszej każdego dnia o godz. 15.00 z odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia oraz trzy razy Ojcze nasz, trzy razy Zdrowaś Maryjo i trzy razy Chwała Ojcu oraz modlitwy różańcowej, jeśli to możliwe o godz. 20.30 z prośbą o zahamowanie epidemii.

 

3.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca.

W piątek odwiedziny chorych od godz. 09.00. Spowiedź pierwszo-piątkowa o godz. 16.30.

 

4.Rozpoczęły się wakacje. Msze św. w niedzielę w porządku wakacyjnym o godz. 08.00 i 11.00. Przypominam również, że nie ma wakacji od Pana Boga i tam gdzie będziemy wypoczywać należy uczestniczyć w niedzielnej i świątecznej Eucharystii i należy pamiętać o codziennej modlitwie. Wszystkim wyjeżdżającym życzę dobrego wypoczynku.

 

5.Zapowiedzi przedślubne:

Adamowicz Przemysław, zamieszkały: Goczałków, ul. Szkolna 10 i Marciniuk Agnieszka, zamieszkała: Międzyrzec Podlaski, ul. Kasztanowa 40 – zapowiedź trzecia.

 

6.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Sprzątający złożyli ofiarę w kwocie 80 zł. Bóg zapłać. W tym tygodniu do porządków w kościele proszę rodziny:

 

1.Zielonka Beata

2.Banszczyk Radosław

3.Propkopowicz Bożena

4.Byczek Małgorzata

5.Czechowski Błażej

 

7.Wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych.

 

 

 

Drodzy Pielgrzymi, drodzy bracia i siostry!

 

Zbliża się czas pielgrzymek. Obecna sytuacja pandemii zmusza nas w tym roku do zmiany formy naszego pielgrzymowania na Jasną Górę. W duchu odpowiedzialności za bezpieczeństwo i zdrowie pielgrzymów, po konsultacjach z Głównym Przewodnikiem, postanowiliśmy, że XVII Piesza Pielgrzymka Świdnicka będzie miała ograniczony charakter.

W związku z tym, że nie ma możliwości, abyśmy wszyscy – tak licznie jak w latach ubiegłych – wyruszyli na pielgrzymkowy szlak, zwracam się z zaproszeniem do udziału w Grupie Duchowego Uczestnictwa.

W naszym imieniu na Jasną Górę udadzą się tylko przedstawiciele księży przewodników oraz zabezpieczający trasę porządkowi. W piątek, 31 lipca po Mszy św. o godz. 10.00 w katedrze świdnickiej wyruszą oni na pielgrzymi szlak. Poniosą na pątniczym szlaku do stóp Jasnogórskiej Pani wszystkie nasze intencje.

Tych zaś, którzy w tym roku pozostaną w swoich domach, tworząc Grupę Duchowego Uczestnictwa zachęcam, aby w wyznaczone dni, w różnych miejscach naszej diecezji, każdego dnia we wskazanych kościołach, razem uczestniczyli we Mszy Świętej i wieczornym Apelu według grup pielgrzymkowych.

Ufam, że w niedzielę 9 sierpnia, będziemy mogli dołączyć w pielgrzymce autokarowej do naszych pieszych pielgrzymów na Jasnej Górze i razem z nimi uczestniczyć we Mszy Świętej o godz.9.30 w kaplicy Cudownego Obrazu.

Wszystkich – zarówno tych, którzy udadzą się w drogę, jak i duchowych uczestników pielgrzymki, którzy tworząc tzw. Grupę VII – otaczam serdeczną modlitwą i z serca błogosławię.

† Marek Mendyk

Biskup Świdnicki

 

28 czerwca 2020
Ilość wyświetleń: