Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na XIII Niedzielę Zwykłą

 

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

- w poniedziałek – św. Ireneusza, biskupa i męczennika;

- we wtorek – św. Apostołów Piotra i Pawła, uroczystość;

- w sobotę – św. Tomasza, Apostola, święto.

 

2.Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa do środy po Mszy św. o godz. 17.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 15.00.

 

3.Wobec poprawiającej się sytuacji pandemicznej w kraju, biskupi z uznaniem przyjęli decyzję rządu o zmianie ograniczeń sanitarnych w kościołach i miejscach kultu oraz podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej oraz w święta nakazane. Dyspensy te zostają zniesione od 20 czerwca br., jednocześnie we wszystkich diecezjach.

 

4.Obywatelski Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop LGBT” zwraca się z prośbą o złożenie podpisów pod projektem ustawy wprowadzającym ochronę przestrzeni publicznej przed profanacjami i propagandą LGBT. Projekt jest odpowiedzią na powtarzające się ekscesy ze strony aktywistów homoseksualnych, którzy podczas tzw. „parad równości’: atakują Kościół Katolicki, profanują Jego symbole i wizerunki Boga i Matki Bożej, domagają się sankcjonowania przez państwo związków osób tej samej płci oraz adopcję dzieci przez gejów i lesbijki, wmawiają, że istnieje kilkadziesiąt płci, chcą nauczać tego w szkołach i seksualizować dzieci. Podpisy można składać po Mszy św. na listach wyłożonych pod obrazem Jezusa Miłosiernego. Przy składaniu podpisów, oprócz nazwiska i imienia, adresu należy wpisać również numer Pesel.

 

5.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 09.00, spowiedź pierwszo-piątkowa od godz. 16.30. Od przyszłej niedzieli porządek Mszy św. wakacyjny – o godz. 08.00 i 11.00.

 

6.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Sprzątanie kościoła w sobotę o godz. 10.00. Do porządków w kościele w tym tygodniu proszę osoby:

1.Nowak Renata

2.Soroka Anna

3.Zaskórska Aneta

4.Żukiewicz Jan

5.Michaliszyn Beata

6.Zawiła Ilona

Na kwiaty:

Żukiewicz Janina

Michaliszyn Franciszek

          Siembrzuch Irena

 

7.Wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych.

 

27 czerwca 2021
Ilość wyświetleń: