Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na XIV Niedzielę Zwykłą

 

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

- we wtorek – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;

- w czwartek – św. Jana z Dukli, prezbitera;

- w sobotę – św. Tomasza, Apostola, święto.

 

2.Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 15.00.

 

3.Przypominam, że została zniesiona dyspensa od uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej oraz w święta nakazane.

 

4.Jeszcze tylko w dniu dzisiejszym można złożyć podpis pod projektem przeciw tzw. „paradom równości”, podczas których atakowany jest Kościół Katolicki, profanowane są Jego symbole i wizerunki Boga i Matki Bożej, a aktywiści domagają się sankcjonowania przez państwo związków osób tej samej płci oraz adopcję dzieci przez gejów i lesbijki, wmawiają, że istnieje kilkadziesiąt płci, chcą nauczać tego w szkołach i seksualizować dzieci. Listy wyłożone są pod obrazem Jezusa Miłosiernego. Przy składaniu podpisów, oprócz nazwiska i imienia, adresu należy wpisać również numer Pesel.

 

5.Pragnę poinformować, że w minionym tygodniu zostały zamontowane trzy witraże: św. Stanisława Kostki w zakrystii – ufundowali Parafianie oraz dwa na chórze: św. Jerzego – ufundował Jerzy Radom i św. Cecyli – koszt witrażu pokryły Siostry Żywego Różańca i była Schola. Serdecznie dziękuję  fundatorom za pokrycie kosztów montażu pięknych witraży zdobiących nasz kościół. Bóg zapłać.

 

6.Zapowiedzi przedślubne:

-Marcin Stanisław Gmurczyk, zamieszkały: Goczałków, ul. Strzegomska 51B/2 i Karolina Kamila Byczek, zamieszkała: Goczałków, ul. Strzegomska 51A/1 – zapowiedź pierwsza.

 

7.W najbliższym czasie zostanie przeprowadzona zbiórka pieniężna wśród Parafian przeznaczeniem na remont kościoła.

 

8.Dnia 07.07 - w środę o godz. 11.00 można wykonać badania w ambulansie diagnostycznym przy kościele parafialnym. Koszt badań: tętnic kończyn dolnych - 50 zł; płuc i oskrzeli - 20 zł; osteoporozy - 30 zł.

 

9.Wszystkim wyjeżdżającym życzę bezpiecznej podróży, dobrego wypoczynku oraz szczęśliwego powrotu do domu. Przypominam również, że nie ma wakacji od Pana Boga i tam gdzie będziemy wypoczywać należy uczestniczyć w niedzielnej i świątecznej Eucharystii oraz pamiętać o codziennej modlitwie.

 

10.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Sprzątanie kościoła w sobotę o godz. 10.00. Do porządków w kościele w tym tygodniu proszę osoby:

1.Przytocka Halina

2.Krawczyk Monika

3.Hołodniuk Anita

4.Sauter Wioletta

5.Krawczyk Grażyna

 

11.Wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych.

 

04 lipca 2021
Ilość wyświetleń: