Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na XIX Niedzielę Zwykłą

 

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

- w poniedziałek – św. Dominika, prezbitera;

- we wtorek – św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy, święto;

- w środę – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, święto;

- w czwartek – św. Klary, dziewicy.

 

2.W sobotę 13 VIII br. o godz.7.30 wyruszy sprzed katedry w Świdnicy rowerowa pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Dystans do pokonania łącznie ok. 90 km. W programie: nawiedzenie sanktuarium, wspólna i indywidualna modlitwa. Powrót do Świdnicy rowerami.

 

3.Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzę bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. Przypominam jednocześnie, że nie wakacji od Pana Boga. Obowiązuje nas udział w niedzielnej Mszy św. oraz codzienna modlitwa.

 

4.W najbliższym czasie zostanie przeprowadzona zbiórka pieniężna wśród Parafian z przeznaczeniem na remont kościoła.

 

5.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Sprzątający złożyli ofiarę na kwiaty w kwocie 30 zł. Bóg zapłać. Do porządków w kościele w tym tygodniu proszę osoby:

1.Rosiecka Gabriela

          2.Grendysz Damian

          3.Korcz Adam

          4.Płaza Małgorzata

5.Wojtas Kamila

Proszę, aby osoby, które nie mogą uczestniczyć w wyznaczonym terminie w sprzątaniu kościoła dokonywany zamiany z najbliższymi sąsiadami, którzy mogą w danym czasie wziąć udział w porządkach w kościele. W ostatnią sobotę było wyznaczonych pięć rodzinach i zgłosiła się jedna osoba, której trudno w krótkim czasie posprzątać kościół, a tym bardziej pokryć poniesiony koszt dekoracji kwiatowej. Nikt nie jest w stanie ułożyć sześciu kompozycji kwiatowych za 30 zł przy obecnych cenach kwiatów i liści. Zaznaczam, że każda grupa sprzątająca może dekorować kościół samodzielnie, nawet z kwiatów ogrodowych – p. Ewa nie ma nic przeciwko takiej decyzji sprzątających. W ostatnim czasie zbyt wiele rodzin dystansuje się od odpowiedzialności za utrzymanie parafialnego kościoła, a jedynie traktują go jako miejsce rzadkich – okazjonalnych uroczystości, jak: chrzest, I Komunia, Bierzmowanie czy ślub. Proszę o właściwe zrozumienie przynależności do Kościoła, bo Kościół to nie instytucja usługowa, ale wspólnota ludzi ochrzczonych, którzy powinni się troszczyć zarówno o rozwój wiary, jak i dbać o świątynię i potrzeby wspólnoty parafialnej.

 

6.Wszystkim Parafianom życzę dobrego tygodnia i wielu łask Bożych.

 

 

07 sierpnia 2022
Ilość wyświetleń: