Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na XVI Niedzielę Zwykłą

 

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

- w czwartek – św. Marii Magdaleny, święto;

- w piątek – św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy, święto;

- w sobotę – św. Kingi, dziewicy, święto.

 

2.Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 15.00. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych  odbędzie się zbiórka pieniężna do puszki z przeznaczeniem dla poszkodowanych w powodziach i nawałnicach. W tym dniu również odbędzie się poświęcenie pojazdów, które można ustawić wokół kościoła i na chodniku przy ulicy Strzegomskiej.

 

3.Przypominam, że została zniesiona od uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej oraz w święta nakazane. Przychodząc na Mszę św. proszę o zachowanie odpowiedniego stroju – wykluczone krótkie spodnie oraz sukienki i bluzki na ramiączkach.

 

4.Zbiórka pieniężna wśród Parafian z przeznaczeniem na remont kościoła na ulicy Szkolnej, Parkowej i Starym Osiedlu zostanie przeprowadzona w najbliższym czasie. Na Szkolnej i Parkowej zbiórki będzie dokonywać p. Barbara Ścigacz.

 

5.Zapowiedzi przedślubne:

-Marcin Stanisław Gmurczyk, zamieszkały: Goczałków, ul. Strzegomska 51B/2 i Karolina Kamila Byczek, zamieszkała: Goczałków, ul. Strzegomska 51A/1 – zapowiedź trzecia;

 

-Roger Henryk Mądrzycki, zamieszkały: Goczałków, ul. Rogoźnicka 34 i Natalia Magdalena Linkert, zamieszkała: Goczałków, ul. Rogoźnicka 34 – zapowiedź pierwsza.

 

6.Wszystkim wyjeżdżającym życzę bezpiecznej podróży, dobrego wypoczynku oraz szczęśliwego powrotu do domu. Przypominam również, że nie ma wakacji od Pana Boga i tam gdzie będziemy wypoczywać należy uczestniczyć w niedzielnej i świątecznej Eucharystii oraz pamiętać o codziennej modlitwie.

 

7.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Sprzątanie kościoła w sobotę o godz. 10.00. Do porządków w kościele w tym tygodniu proszę osoby:

1.Synowiec Małgorzata

2.Banaszczyk Elżbieta

3.Czekajło Alicja

4.Ryznar Ewa

5.Białous Monika

Na kwiaty:

Skwarło Regina

Chojnacka Halina

 

8.Wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych.

 

 

APEL

PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI WS. DNIA SOLIDARNOŚCI Z POSZKODOWANYMI

W NAWAŁNICACH W POLSCE, NIEMCZECH, BELGII I HOLANDII

 

W ostatnich dniach jesteśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia, a media donoszą o ofiarach śmiertelnych oraz o osobach zaginionych, zwłaszcza w Niemczech. Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą. Błagajmy Boga o nadzieję, dla tych, którzy ucierpieli oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym. Apeluję, aby niedziela 25 lipca br. była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Proszę, aby tego dnia podczas Mszy Świętych, zwłaszcza podczas modlitwy wiernych zwrócić się z modlitwą błagalną za poszkodowanych, a po Mszy zorganizować zbiórkę funduszy, które zostaną im przekazane za pośrednictwem Caritas Polska. Równocześnie przekazuję przewodniczącym Episkopatów Niemiec, Holandii i Belgii nasze wyrazy wsparcia i zapewnienia o duchowej bliskości Kościoła w Polsce.

Wszystkim wiernym udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

 

Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

 

Warszawa, dnia 16 lipca 2021 roku

18 lipca 2021
Ilość wyświetleń: