Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków


Ogłoszenia Duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykłą

 

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

- w poniedziałek – św. Jakuba, Apostoła, święto;

- we wtorek – św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny;

- w piątek – św. Marty, Marii i Łazarza.

 

2.Dziś przypada Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Pamiętajmy o udzielaniu pomocy osobom starszym i o modlitwie za dziadków. Od dzisiejszej niedzieli do 31 lipca 2022 obchodzony będzie 23. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa – MIVA Polska. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Do wszystkich użytkowników pojazdów jest kierowany apel o udział w Akcji św. Krzysztof i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie na ten cel 1 grosza za każdy przejechany kilometr. Stąd po Mszy św. błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów. Do puszki będą zbierane ofiary na zakup pojazdów dla misjonarzy.

 

3.Zachęcam do udziału w Pieszej Pielgrzymce diecezji świdnickiej na Jasną Górę, która wyruszy z katedry w poniedziałek 1 sierpnia br. po Mszy Świętej o godz. 8:00 i potrwa do 8 sierpnia. Tego dnia około godz. 13:00, pielgrzymi z naszej diecezji dotrą na Wały Jasnogórskie, gdzie będzie na nich oczekiwał ks. bp Marek Mendyk. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi "Wolni i wyzwalający". Bliższe informacje na temat poszczególnych grup, centrów pielgrzymkowych, spotkań przed pielgrzymowaniem oraz zapisów dostępne są na stronie internetowej i profilu Facebooka pielgrzymki świdnickiej oraz na stronie internetowej diecezji.

 

4.Na prośbę mera Podhajce oraz burmistrza Strzegomia po Mszach św. w przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzona zbiórka pieniężna z przeznaczeniem na zakup żywności i sprzętu dla mieszkańców miasta partnerskiego na Ukrainie w związku z trwającym konfliktem zbrojnym.

 

5.Zapowiedzi przedślubne:

- Jakub Tadeusz Demkiewicz, zamieszkały: Goczałków, Osiedle 10A i Janina Danuta Michałek, zamieszkała: Kąty 2/1 – zapowiedź III;

- Tomasz Herbut, zamieszkały: Wrocław, ul. Klimasa 39/19 i Anna Zaremba, zamieszkała: Wrocław, ul. Klimasa 39/19 – zapowiedź II.

 

6.Serdecznie dziękuję za porządki w kościele i na placu kościelnym. Bóg zapłać. Do porządków w kościele w tym tygodniu proszę osoby:

 

1.Wojtas Piotr

2.Pożoga Teresa

3.Burdzińska Katarzyna

4.Kubacki Wiesław

5.Markowicz Natalia

 

 

7.Wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych. Przypominam jednocześnie, że nie wakacji od Pana Boga. Obowiązuje udział niedzielnej Mszy św. i codzienna modlitwa.

 

 

 

 

24 lipca 2022
Ilość wyświetleń: