Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków


Ogłoszenia Duszpasterskie na XVIII Niedzielę Zwykłą

 

 

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

- w poniedziałek – św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;

- w czwartek – św. Jana Marii Vianneya, prezbitera;

- w sobotę – Przemienienie Pańskie, święto.

 

2.Po Mszy świętej na prośbę mera Podhajce oraz burmistrza Strzegomia zostanie przeprowadzona zbiórka pieniężna z przeznaczeniem na zakup żywności i sprzętu dla mieszkańców wspomnianego miasta partnerskiego na Ukrainie, w związku z trwającym tam konfliktem zbrojnym.

 

3.W dniu jutrzejszym po Mszy Świętej o godz. 08:00 wyruszy z katedry świdnickiej XIX Piesza Pielgrzymka diecezji świdnickiej na Jasną Górę, i potrwa do 8 sierpnia. Tego dnia około godz. 13:00, pielgrzymi z naszej diecezji dotrą na Wały Jasnogórskie, gdzie będzie na nich oczekiwał ks. bp Marek Mendyk. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi "Wolni i wyzwalający". Proszę o modlitwę za wszystkich uczestników tych rekolekcji w drodze.

 

4.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W piątek odwiedziny chorych od godz. 09.00, a spowiedź pierwszo-piatkowa od godz. 16.30. W niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 11.00.

 

5.Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzę bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. Przypominam jednocześnie, że nie wakacji od Pana Boga. Obowiązuje nas udział w niedzielnej Mszy św. oraz codzienna modlitwa.

 

6.Dziękuję za udział w ubiegłą niedzielę w Akcji św. KrzysztofMiva Polska i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez złożony dar serca do puszki w kwocie 200 zł. Wszystkim Darczyńcom składam wielkie Bóg zapłać.

 

7.Apel Zespołu KEP ds. trzeźwości i zachęta do abstynencji w sierpniu – miesiącu trzeźwości znajduje się w zakładce „Warto przeczytać”.

 

8.Zapowiedzi przedślubne:

- Tomasz Herbut, zamieszkały: Wrocław, ul. Klimasa 39/19 i Anna Zaremba, zamieszkała: Wrocław, ul. Klimasa 39/19 – zapowiedź III.

 

9.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Do porządków w kościele w tym tygodniu proszę osoby:

1.Mazurkiewicz Joanna

2.Wojtas Piotr

3.Burdzińska Katarzyna

4.Kubacki Wiesław

5.Głuch Agnieszka

 

10.Wszystkim Parafianom życzę dobrego tygodnia i wielu łask Bożych.

31 lipca 2022
Ilość wyświetleń: