Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków


Ogłoszenia Duszpasterskie na XX Niedzielę Zwykłą

 

 

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

- w poniedziałek – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, Uroczystość;

- w środę – św. Jacka, prezbitera;

- w sobotę – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

 

2.W dniu jutrzejszym przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 08.00 i 11.00. Jest to święto obowiązkowe, każdy wierzący powinien uczestniczyć we Mszy świętej, a członkowie Żywego Różańca mogą skorzystać z daru odpustu pod zwykłymi warunkami. W tym dniu odbędzie się poświęcenie ziół i kwiatów, a po Mszy świętej zostanie dokonana zbiórka do puszki z przeznaczeniem na budowę i rozbudowę kościołów w naszej diecezji.

 

3.Bardzo serdecznie dziękuję panom: Krzysztofowi Grondowskiemu, Mariuszowi Branickiemu i Sławomirowi Dymitrarzowi za zlikwidowanie gniazda szerszeni na drzewie przy wejściu do zakrystii. Bóg zapłać.

 

4.Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzę bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. Przypominam jednocześnie, że nie wakacji od Pana Boga. Obowiązuje nas udział w niedzielnej Mszy św. oraz codzienna modlitwa.

 

5.zapowiedzi przedślubne:

- Kamil Banaszczyk, zamieszkały: ul. Strzegomska 34/3 i Karolina Witka, zamieszkała: ul. Strzegomska 34/3 – zapowiedź pierwsza.

 

6.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Dziękuję mieszkańcom Starego Osiedla za porządki w kościele w minionym czasie. Obecnie dyżur przejmują mieszkańcy Górnego Goczałkowa. Do porządków w kościele w tym tygodniu proszę osoby:

1.Mironiuk Stanisława

2.Jawilak Teresa

3.Falkiewicz Wiesława

4.Falkiewicz Łukasz

5.Sienkiewicz Danuta

Na kwiaty: Cicha Zofia

 

7.Wszystkim Parafianom życzę dobrego tygodnia i wielu łask Bożych.

 

14 sierpnia 2022
Ilość wyświetleń: