Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIII Niedzielę Zwykłą

 

 

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

- we wtorek – Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, święto.

 

2.Zgodnie z decyzją ks. Biskupa Marka Mendyka, po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszki na rzecz "Caritas" diecezji świdnickiej.

 

3.We wtorek na Mszy św. o godz. 17.00 poświęcenie ziarna siewnego i nasion ku czci Najświętszej Maryi Panny.

 

4.W środę po Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców kandydatów do Bierzmowania, a w czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

 

5.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Do porządków w kościele i na placu kościelnym proszę osoby:

 

1.Jaszowska Beata

2.Adamowicz Mirosława

3.Biela Beata

4.Staszczyk Andżelika

5.Panok Marcelina

 

6.Wszystkim Parafianom życzę obfitości Bożych darów.

 

 

 

Słowo Biskupa Świdnickiego z informacją
o planowanym Ingresie w dniu 12 września 2020 r.

 

Siostry i Bracia w Chrystusie!

Umiłowani diecezjanie!

Po kanonicznym objęciu przeze mnie posługi biskupa świdnickiego w uroczystość św. Wojciecha – 23 kwietnia 2020 r., przyszedł czas na Ingres do świątyni katedralnej. Ze względu na ograniczenia związane z sytuacją epidemii nie mogliśmy tego uczynić u samych początków mojego posługiwania w diecezji świdnickiej. Kanoniczne objęcie diecezji odbyło się w wąskim gronie Kolegium Konsultorów w budynku świdnickiej Kurii.

Obecnie, wprawdzie jeszcze w formie ograniczonej, możemy już dopełnić tego ważnego wydarzenia w historii naszej młodej diecezji. Odbędzie się ono w dniu 12 września br. o godz. 11.00 w katedrze świdnickiej.

Bardzo ważne dla całej naszej diecezjalnej wspólnoty jest, by nowo mianowany biskup przewodniczył Liturgii sprawowanej razem z innymi biskupami, na znak jedności Kolegium Apostolskiego, a także z prezbiterami, którzy są jego najbliższymi współpracownikami w wypełnianiu duszpasterskiej posługi oraz osobami konsekrowanymi i wiernymi świeckimi. Uroczysty Ingres jest też okazją do przedstawienia się nowego biskupa ludowi Bożemu

oraz zakomunikowania programu jego działań pasterskich.

W tym szczególnym dniu, ze względu na to, że ograniczenia zawiązane z pandemią nie pozwolą nam licznie spotkać się w katedralnej świątyni, polecam się Waszej serdecznej modlitwie i proszę o duchową jedność.

Powierzam wszystkich Bożej Opatrzności oraz opiece Maryi, Wspomożycielki

wiernych i z serca błogosławię.

† Marek Mendyk

Biskup Świdnicki

06 września 2020
Ilość wyświetleń: