Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

- we wtorek – św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;

- w środę – Podwyższenie Krzyża Świętego, święto;

- w czwartek – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;

- w piątek – św. męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

 

2.Przypominam, że każdego dnia istnieje możliwość spowiedzi przed Mszą świętą, do czego serdecznie zachęcam wszystkich uczniów, którzy jeszcze nie skorzystali z sakramentu pokuty i pojednania na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

 

3.Z inicjatywy Rady Konferencji Episkopatów Europy, w środę 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzić będziemy Dzień Modlitw za Ukrainę. Celem tego Dnia jest wsparcie duchowe dla walczących o wolność i niepodległość Ukraińców, okazanie solidarności z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji, wołanie o sprawiedliwy pokój oraz uwrażliwienie wspólnoty międzynarodowej na kwestię pomocy uchodźcom wojennym. W modlitwie chcemy pamiętać również o sprawcach tej napaści, prosząc o ich nawrócenie i opamiętanie. „Jako Kościół w Polsce pragniemy włączyć się w tę inicjatywę z otwartym sercem i gorąco zachęcić do modlitwy w intencji Ukrainy” – wskazał w związku z Dniem Modlitw za Ukrainę przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. „Ufajmy, że wspólna modlitwa wyjedna dar sprawiedliwego pokoju dla Ukrainy i będzie jednym z wyrazów solidarności Europy z narodem ukraińskim” – podkreślił przewodniczący Episkopatu. Ksiądz Biskup Marek Mendyk, Biskup Świdnicki, zachęca wszystkich duszpasterzy i wiernych diecezji świdnickiej, do podjęcia w modlitwie wspólnotowej (Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec itp.) intencji wskazanych przez Radę Konferencji Episkopatów Europy. W naszej parafii odbędzie się w tym dniu adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 do 17.00, połączona z modlitwą różańcową w intencji pokoju w Ukrainie.

 

4.W czwartek po Mszy świętej o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców klasy VI, VII i VIII w związku z formacją ich dzieci do sakramentu Bierzmowania. W najbliższym czasie zostanie przeprowadzona zbiórka pieniężna wśród Parafian z przeznaczeniem na remont kościoła.

 

5.Zapowiedzi przedślubne;

- Damian Hołubecki, kawaler, zamieszkały: Goczałków, ul. Strzegomska 24A i Katarzyna Pisulska, panna, zamieszkała: Goczałków, ul. Strzegomska 24A – zapowiedź druga.

 

6.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Do porządków w kościele w tym tygodniu proszę osoby:

 

 

1.Tkaczyk Bożena

2.Kasperkiewicz Daniel

3.Banaszczyk Lidia

4.Krawczyk Roksana

5.Kubiak Krystyna

Na kwiaty:

Pudło Zofia

Skibińska Maria

Matyjaszek Leszek

Sapieja Jerzy

Kasperkiewicz Halina

Krawczyk Grażyna

 

7.Wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych na nowy tydzień.

 

 

 

 

 

 

11 września 2022
Ilość wyświetleń: