Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIX Niedzielę Zwykłą

 

 

1.W tym tygodniu wspominamy:

- w poniedziałek – św. Łukasza, Ewangelisty, święto;

- w środę – św. Jana Kantego, prezbitera;

- w piątek – św. Jana Pawła II, papieża.

 

2.Nabożeństwo Różańcowe codziennie przed Mszą św. o godz. 16.30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 09.30. Za pobożne odmówienie różańca w zgromadzeniu wiernych (także w rodzinie) można uzyskać odpust zupełny pod następującymi warunkami: należy odmówić przynajmniej 5 dziesiątek różańca w sposób ciągły oraz dodać pobożne rozważanie tajemnic.

 

3.W poniedziałek po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie dla osób wyjeżdżających do Krzeszowa. Proszę o przygotowanie na kartce danych osobowych, wraz z adresem i datą urodzenia (niezbędne do ubezpieczenia). Wyjazd na pielgrzymkę w sobotę 23.10.2021 o godz. 07.40 spod kościoła, a w Górnym Goczałkowie z przystanku autobusowego o godz. 07.30.

 

4.W najbliższą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszki z przeznaczeniem na Papieskie Dzieła Misyjne. Firma Pogrzebowa Kalia prosi o wcześniejsze porządki na cmentarzu, aby można było opróżnić kontener przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Można pobierać kartki wypominkowe, które są wyłożone na stoliku pod obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej. Informuję, że w sierpniu wyczerpały się środki finansowe na pensum dla p.organisty. Osoby, które jeszcze nie składały ofiar na ten cel proszę o uzupełnienie wpłaty.

 

5.Zapraszam i zachęcam dzieci oraz młodzież do udziału w Plejadzie Świętych w dniu 31.10.2021. Proszę o zgłoszenie, przez najbliższy tydzień, do p. katechetki w jaką postać świętą lub błogosławioną się wcielicie. Bliższe informacje w następną niedzielę.

 

6.W wyniku przeprowadzonej zbiórki do puszki na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebraliśmy kwotę 535zł. Wszystkim Ofiarodawcom za okazany dar serca składam wielkie Bóg zapłać.

 

7.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Sprzątanie kościoła w sobotę o godz. 10.00. W związku ze zbliżającą się uroczystością, zwiększona ilość sprzątających, by można było zgrabić liście wokół kościoła. Do porządków w kościele i placu kościelnym w tym tygodniu proszę osoby:

 

1.Zielonka Norbert

2.Banaszczyk Radosław

3.Byczek Małgorzata

4.Czechowski Błażej

5.Sawicka Jolanta

6.Gawron Ewa

7.Knop Zofia

8.Lechman Iwona

9.Płaza Rafał

10.Grega Elżbieta

11.Gmurczyk Maria

12.Ślemp Krystyna

 

8.Wszystkim Parafianom życzę obfitości Bożych darów.

 

 

 

17 października 2021
Ilość wyświetleń: