Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków


Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIX Niedzielę Zwykłą

 

 

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

- w poniedziałek – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;

- we wtorek – św. Łukasza, Ewangelisty, święto;

- w czwartek – św. Jana Kantego, prezbitera;

- w sobotę – św. Jana Pawła II, papieża.

 

2.Dziś przypada XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”. Po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszki w ramach ogólnopolskiej zbiórki na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla uzdolnionej młodzieży. Informujemy, że z naszej parafii mamy pięciu stypendystów tej fundacji.

 

3.Nabożeństwo Różańcowe odprawiane jest w dni powszednie o godz. 16.30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 09.30. Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania przynosi na Różaniec indeksy, a uczniowie pozostałych klas zeszyty do podpisu. Za pobożne odmówienie różańca w zgromadzeniu wiernych (także w rodzinie) można uzyskać odpust zupełny pod następującymi warunkami: należy odmówić przynajmniej 5 dziesiątek różańca w sposób ciągły oraz dodać pobożne rozważanie tajemnic. W przyszłą niedzielę misyjną rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Po Mszy św. zbiórka do puszki z przeznaczeniem na Papieskie Dzieła Misyjne

 

4.Można pobierać karki wypominkowe, które są wyłożone na stoliku pod Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej.

 

5.Serdecznie dziękuję Pani Katechetce i młodzieży za prezentację programu artystycznego z okazji XXII Dnia Papieskiego oraz stypendystom Dzieła Nowego Tysiąclecia za włączenie się w program artystyczny, oprawę liturgiczną Mszy św. i zbiórkę pieniężną z przeznaczeniem na stypendia dla stypendystów Fundacji.

 

6.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Sprzątanie kościoła w sobotę o godz. 10.00. W związku z dużą ilością spadających liści wokół kościoła zwiększona ilość osób sprzątających. Do porządków w kościele i wokół kościoła proszę osoby:

 

1.Banaszczyk Barbara

2.Simajtis Bożena

3.Zarzycka Danuta

4.Kmiecik Magdalena

5.Gajos Halina

6.Grad Edyta

7.Waligóra Andrzej

8.Jakubowski Waldemar

9.Janas Krzysztof

Na kwiaty:

Falkiewicz Wiesława

     Cwynar Irena

     Banaszczyk Genowefa

Pleśniak Stanisław

 

7.Na nowy tydzień wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych.

 

 

16 października 2022
Ilość wyświetleń: