Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXV Niedzielę Zwykłą

 

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

- w czwartek – św. Wincentego a Paulo;

- w piątek – św. Wacława, męczennika;

- w sobotę – Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, święto.

 

2.W czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie dla rodziców uczniów kl. VI, VII, VIII i III gimnazjum w związku z przygotowaniem do sakramentu Bierzmowania.

 

3.Zapowiedzi przedślubne:

- Wojciech Nowakowski, zamieszkały w Strzegomiu, ul. Jeleniogórska 21/1 i Paulina Matusiak, zamieszkała w Goczałkowie, ul. Strzegomska 49a – zapowiedź trzecia.

 

4.Firma Pogrzebowa Kalia informuje, że w tym tygodniu zostanie zamontowana nowa pompa do studni na cmentarzu.

 

5.Dziękuję za posprzątanie kościoła.

 

6.Wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych.

 

 

Zaproszenie Biskupa Świdnickiego do udziału w pielgrzymce Żywego Różańca do Barda (6 X br.)

Umiłowani Diecezjanie,

w sobotę 6 X br. po raz kolejny udamy się z pielgrzymką wspólnot Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie. Zapraszam duszpasterzy i wszystkich modlących się na różańcu do wspólnego pielgrzymowania w I sobotę października, by za przyczyną Królowej Różańca Świętego powierzać Panu Bogu nasze radości i troski.

Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 10.00 konferencją poświęconą św. o. Maksymilianowi Kolbe, wielkiemu czcicielowi Matki Najświętszej i orędownikowi modlitwy różańcowej. Konferencję wygłosi o. Mieczysław Pośpiech, franciszkanin. O godz. 11.00 rozpocznie się Msza Św. koncelebrowana, po której nastąpi czas na posiłek a ok. godz. 13.30 wyruszymy, na miarę naszych sił, z modlitwą na Dróżki Różańcowe. Zakończeniem naszej pielgrzymki będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia, którą odmówimy w bardziej bazylice.

Zachęcam byśmy licznie, jak co roku, stawili się u Matki Bożej w Jej sanktuarium, by razem z Nią, poprzez Różaniec Św., umocnić naszą wiarę i miłość do Boga, Kościoła i Ojczyzny.

Wszystkich diecezjan polecam w modlitwie przemożnemu wstawiennictwu Matki Najświętszej.

+ Ignacy Dec

Biskup Świdnicki

 

23 września 2018
Ilość wyświetleń: