Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspomnienia:

- poniedziałek – św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;

          - we wtorek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora 

            Kościoła;

         - w środę – Świętych Aniołów Stróżów;

         - w piątek – św. Franciszka z Asyżu;

         - w sobotę – św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

 

2.Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych w dni powszednie o godz. 16.30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 09.30. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół może nas obdarzyć.

 

3.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W czwartek oprawę liturgiczną przygotuje Towarzystwo Przyjaciół Seminarium. W piątek odwiedziny chorych od godz. 09.00. Spowiedź pierwszo-piątkowa od godz. 16.00. Po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania.

 

4.W okresie jesiennym przeprowadza się zbiórkę ofiar na Seminarium i Kurię. Ofiary pieniężne, zamiast płodów ziemi można składać codziennie po Mszy św. w zakrystii .

 

5.Zapowiedzi przedślubne:

- Damian Homa, zamieszkały: Goczałków, ul. Osiedle 4 i Anna Peczar, zamieszkała: Sulistrowiczki, ul. Świdnicka 8 – zapowiedź druga.

 

6.Dziękuję za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu do porządków w kościele proszę osoby:

 

1.Zym Krzysztof

2.Sulikowska Mariola

3.Pruss Małgorzata

4.Kołodziejska Krystyna

5.Radom Wanda

6.Wojdyła Daria

 

7.Wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych.

 

29 września 2019
Ilość wyświetleń: