Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków


Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą


 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

- w poniedziałek – św. Wacława, męczennika;

- we wtorek – św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, święto;

- w środę – św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;

- w czwartek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;

- w piątek – św. Aniołów Stróżów.

 

2.Od czwartku rozpoczynamy Nabożeństwo Różańcowe codziennie przed Mszą św. o godz. 16.30, w niedzielę po Mszy św. o godz. 09.30

 

3.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek oprawę liturgiczną przygotuje Towarzystwo Przyjaciół Seminarium. W piątek odwiedziny chorych od godziny 09.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Spowiedź pierwszo-piątkowa od godz. 16.30. Po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania. W sobotę próba dla kandydatów do Bierzmowania o godz. 11.00.

 

4.Zgodnie z prośbą Urzędu Miasta i Gminy Strzegom w najbliższą niedzielę 04.10. po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszki przeprowadzona przez wolontariuszy z urzędu z przeznaczeniem dla rodziny Doroty i Damiana Kurków z Olszan, której wichura zniszczyła dom i wymaga on kosztownego remontu. Za każdy dar serca z góry serdecznie dziękuję.

 

5.Od czwartku przed każdym nabożeństwem Różańcowym i w przyszłą niedzielę po Mszach św. prosimy o podpisywanie się pod obywatelskim projektem ustawy „StopLGBT”, którego celem jest zakazanie tzw. „parad równości”. Są to marsze w czasie których dochodzi do licznych profanacji i walki z religią, a propaguje się legalizację związków homoseksualnych oraz adopcję dzieci przez gejów i lesbijki. Polscy biskupi wielokrotnie zwracali uwagę na zagrożenia wynikające z LGBT. Projekt ustawy ma zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu tej ideologii w Polsce. Jest istotne, aby jak najwięcej ludzi podpisało się pod projektem. Składając podpis należy mieć ze sobą nr Pesel.

 

6.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Do porządków w kościele i na placu kościelnym proszę osoby:

 

1.Cechowska Anna

2.Styczeń Grzegorz

3.Leszczyk Anna

4.Falkiewicz Ewa

5.Jedynak Maria

Na kwiaty:

Biereśniewicz Bogusława

Radom Alicja

Ślipko Helena

 

7.Wszystkim Parafianom życzę obfitości Bożych darów.

 

27 września 2020
Ilość wyświetleń: