Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVII Niedzielę Zwykłą

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspomnienia:

- poniedziałek – NMP Różancowej.

 

2.W tym miesiącu trwamy na modlitwie różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Jezusa i Maryi. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg. Zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych w dni powszednie o godz. 16.30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 09.30. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół może nas obdarzyć.

 

3.W najbliższą niedzielę przypada XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy”. Po Mszy św. o godz. 09.30 zostanie zaprezentowany okolicznościowy program artystyczny związany z Dniem Papieskim. Tegoroczne obchody Dnia Papieskiego wpisują się w 40 rocznicę pierwszej pielgrzymki papieża Polaka do ojczyzny, a także w 20 rocznicę pielgrzymki, której jednym z jej owoców było powstanie Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek w ramach ogólnopolskiej zbiórki na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla uzdolnionej młodzieży. Informujemy, że z naszej parafii mamy trzy osoby korzystające ze stypendium tej fundacji i trwają starania dla kolejnych uczniów naszej szkoły.

 

4.W okresie jesiennym przeprowadza się zbiórkę ofiar na Seminarium i Kurię. Ofiary pieniężne, zamiast płodów ziemi można składać codziennie po Mszy św. w zakrystii. W najbliższym czasie zostanie również przeprowadzona zbiórka wśród Parafian z przeznaczeniem na remont kościoła.

 

5.Zapowiedzi przedślubne:

- Damian Homa, zamieszkały: Goczałków, ul. Osiedle 4 i Anna Peczar, zamieszkała: Sulistrowiczki, ul. Świdnicka 8 – zapowiedź trzecia.

 

6.Miło poinformować, że Mikołaj Ślemp został laureatem Konkursu Filmów pt: „Jan Paweł II i św. Siostra Kowalska apostołami Miłosierdzia Bożego”, zdobywając III miejsce. Mikołajowi dziękujemy za włożony trud w realizacji filmu i gratulujemy osiągniętego sukcesu.

 

7.Dziękuję za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu zwiększona ilość sprzątających ze względu na konieczność posprzątania również pomieszczenia gospodarczego, do porządków w kościele proszę osoby:

 

1.Bojczuk Magdalena

2.Herbik Mariola

3.Sutowicz Halina

4.Zym Marzena

5.Buszta Jarosław

6.Zabawa Jolanta

7.Tobjańska Renata

8.Pożoga Bernadeta

9.Mroczka Andrzej

 

Na kwiaty:

Madej Riss Michalina

Cwyl Stanisław

Nieródkiewicz Józefa

Malicka Danuta

Grzanowski Jan

Kostyk Piotr

 

8.Wszystkim Parafianom życzę obfitości Bożych darów.

 

 

 

 

06 października 2019
Ilość wyświetleń: