Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVII Niedzielę Zwykłą

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

- w poniedziałek – św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;

- w środę – NMP Różańcowej.

 

2.Nabożeństwo Różańcowe codziennie przed Mszą św. o godz. 16.30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 09.30.

 

3.W środę poświęcenie różańców dla dzieci komunijnych, a po Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i rodziców dzieci rocznicowych. W sobotę próba dla kandydatów do Bierzmowania o godz. 11.00. W najbliższą niedzielę przypada XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus tuus”. Po Mszy św. o godz. 09.30 zostanie zaprezentowany okolicznościowy program artystyczny związany z Dniem Papieskim. Po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek w ramach ogólnopolskiej zbiórki na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla uzdolnionej młodzieży. Informujemy, że z naszej parafii mamy pięć osób korzystających ze stypendium tej fundacji i trwają starania dla kolejnych uczniów naszej szkoły.

 

4.Zgodnie z prośbą Urzędu Miasta i Gminy Strzegom po Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszki z przeznaczeniem dla rodziny Doroty i Damiana Kurków z Olszan, której wichura zniszczyła dom i wymaga on kosztownego remontu. Za każdy dar serca z góry serdecznie dziękuję.

 

5.Prosimy o podpisywanie się pod obywatelskim projektem ustawy „StopLGBT”, którego celem jest zakazanie tzw. „parad równości”. Są to marsze w czasie których dochodzi do licznych profanacji i walki z religią, a propaguje się legalizację związków homoseksualnych oraz adopcję dzieci przez gejów i lesbijki. Polscy biskupi wielokrotnie zwracali uwagę na zagrożenia wynikające z LGBT. Projekt ustawy ma zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu tej ideologii w Polsce. Jest istotne, aby jak najwięcej ludzi podpisało się pod projektem. Karty do podpisu są wyłożone na stoliku pod obrazem Jezu, ufam Tobie. Składając podpis należy mieć ze sobą nr Pesel.

 

6.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Do porządków w kościele i na placu kościelnym proszę osoby:

1.Stach Przemysław

2.Kuszaj Grażyna

3.Kuszaj Joanna

4.Lisowska Dorota

5.Kozak Barbara

7.Wszystkim Parafianom życzę obfitości Bożych darów.

04 października 2020
Ilość wyświetleń: