Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVII Niedzielę Zwykłą

 

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

- we wtorek – św. Franciszka z Asyżu; ;

- w środę – św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;

- w piątek – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

 

2.Nabożeństwa Różańcowe odprawiane są w dni powszednie o godz. 16.30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 09.30. Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania przynosi na Różaniec indeksy, a uczniowie pozostałych klas zeszyty do podpisu. Za pobożne odmówienie różańca w zgromadzeniu wiernych (także w rodzinie) można uzyskać odpust zupełny pod następującymi warunkami: należy odmówić przynajmniej 5 dziesiątek różańca w sposób ciągły oraz dodać pobożne rozważanie tajemnic.

 

3.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek oprawę liturgiczną przygotują członkowie Towarzystwa Przyjaciół Seminarium. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej z p. sołtysem, Radą Sołecką i wszystkimi osobami biorącymi udział w miniony poniedziałek w posieczeniu Rady Sołeckiej. Serdecznie wszystkich zapraszają - ks. Proboszcz i Rada Parafialna. W piątek odwiedziny chorych od godz. 09.00, Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, spowiedź pierwszo-piątkowa od godz. 16.00, a po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania. W tym dniu, z związku ze wspomnieniem NMP Różańcowej, dar odpustu pod zwykłymi warunkami dla członków Żywego Różańca. W sobotę po Mszy św. o godz. 17.00 rozliczenie kosztów pielgrzymki do Wadowic. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 09.30 spotkanie ks. Proboszcza ze stypendystami Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 

4.W październiku organizuje się zbiórkę na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego. Ofiary można składać w zakrystii po każdej Mszy św.

 

5.W wyniku przeprowadzonej zbiórki pieniężnej w ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszki kwotę 170 zł z przeznaczeniem na Radio Rodzina. Wszystkim Darczyńcom składam wielkie Bóg zapłać.

 

6.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Sprzątanie kościoła w sobotę o godz. 10.00. W związku z dużą ilością spadających liści wokół kościoła zwiększona w tym tygodniu ilość osób sprzątających. Do porządków w kościele i wokół kościoła proszę osoby:

 

1.Musiałek Zygmunt

2.Musiałek Wioleta

3.Krawczyk Anna

4.Badyna Ewa

5.Szczogryn Bogusława

6.Jaroka Barbara

7.Cwynar Halina

8.Marciniszyn Janina

 

7.Na nowy tydzień wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych.

 

 

02 października 2022
Ilość wyświetleń: