Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą

 

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspomnienia:

- we wtorek – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;

- w środę, - św. Jadwigi Śląskiej, głównej Patronki Śląska, Uroczystość;

- w czwartek – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;

- w sobotę – św. Łukasza Ewangelisty, święto.

 

2.Trwamy na modlitwie różańcowej. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg. Zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych w dni powszednie o godz. 16.30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 09.30. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół może nas obdarzyć.

 

3.Dziś przypada XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy”. Tegoroczne obchody Dnia Papieskiego wpisują się w 40 rocznicę pierwszej pielgrzymki papieża Polaka do ojczyzny, a także w 20 rocznicę pielgrzymki, której jednym z jej owoców było powstanie Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Po każdej Mszy św. są zbierane ofiary do puszek w ramach ogólnopolskiej zbiórki na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla uzdolnionej młodzieży. Informujemy, że z naszej parafii mamy trzy osoby korzystające ze stypendium tej fundacji i trwają starania dla kolejnych uczniów naszej szkoły.

 

4.Przyszła niedziela, to niedziela misyjna. Po Mszach świętych zbiórka do puszki na Papieskie Dzieła Misyjne. Również w tym dniu odbędzie się liczenie wiernych obecnych na Mszy św. i przystępujących do Komunii Świętej.

 

5.Trwa zbiórka ofiar na Seminarium i Kurię z okazji tygodnia miłosierdzia. Ofiary pieniężne, zamiast płodów ziemi można składać codziennie po Mszy św. w zakrystii.

 

6.Dziękuję za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu zwiększona ilość sprzątających ze względu na konieczność posprzątania placu kościelnego, proszę osoby:

 

Wróbel Iwona

Ślęczkowski Jacek

Anksztutis Maria

Kasprzak Wiesława

Miedziak Krystyna

Pytko Regina

Sobusiak Danuta

Zielonka Beata

Na kwiaty:

Baszak Teresa

 

7.Wszystkim Parafianom życzę obfitości Bożych darów.

 

 

Wizyta Nuncjusza Apostolskiego w Świdnicy - Zaproszenie Biskupa Świdnickiego

Drodzy Diecezjanie,

 

od kilku dni zgodnie z tradycją października podejmujemy codzienną modlitwę różańcową. Mając świadomość wielu intencji chcemy pokornie dziękować Panu Bogu także za przyczyną Królowej Różańca Świętego za XV–lecie naszej diecezji. Zwieńczenie naszego, zapoczątkowanego w marcu, świętowania kryształowej rocznicy istnienia Diecezji Świdnickiej przypadnie w sobotę 19 X br.. Wówczas przybędzie do nas JE ks. abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce, który o godz. 12.00 w katedrze będzie przewodniczył uroczystej Mszy Świętej.

 

Drogich Diecezjan, a szczególnie wszystkie osoby należące do grup modlitewnych, ruchów i stowarzyszeń działających na terenie naszej diecezji, osoby życia konsekrowanego, katechetów oraz duszpasterzy wraz z delegacjami swoich parafii zapraszam do wspólnego zamknięcia obchodów rocznicy istnienia diecezji. Wsparci orędownictwem Matki Bożej oraz ufni we wstawiennictwo św. Stanisława, Patrona diecezji oraz św. Jana Pawła II, który jest Patronem Świdnicy, biskupiego miasta, wyśpiewamy Panu Bogu dziękczynne Te Deum za Jego łaskę i miłosierdzie wobec naszej diecezjalnej wspólnoty.

Wszystkich, którzy przybędą z dziękczynną pielgrzymką do świdnickiej katedry, po zakończonych uroczystościach zapraszam na ciepły posiłek do ogrodów naszego Wyższego Seminarium Duchownego.

Całą wspólnotę diecezjalną zawierzam opiece Matki Bożej, Wspomożycielce wiernych.

Ignacy Dec

Biskup Świdnicki

 

 

 

13 października 2019
Ilość wyświetleń: