Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą

 

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

- we wtorek – bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;

- w czwartek – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;

- w piątek – św. Jadwigi Śląskiej, głównej Patronki Śląska, uroczystość;

- w sobotę – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

 

2.Nabożeństwo Różańcowe codziennie przed Mszą św. o godz. 16.30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 09.30.

 

3.Po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszki w ramach ogólnopolskiej zbiórki na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla uzdolnionej młodzieży. Informujemy, że z naszej parafii mamy pięć osób korzystających ze stypendium tej fundacji i trwają starania dla kolejnych uczniów naszej szkoły.

 

4.Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Zamiast płodów rolnych można składać ofiary indywidualne - codziennie po każdej Mszy św.

 

5.W poniedziałek po Mszy św. spotkanie dla rodziców młodzieży do Bierzmowania. Przyszła niedziela, to niedziela misyjna. Po Mszy św. składamy ofiary na potrzeby misji. W najbliższym czasie zostanie przeprowadzona zbiórka wśród Parafian z przeznaczeniem na remont kościoła.

 

6.W dniu 19.10.2020 odbędzie się w naszej parafii wizytacja kanoniczna, połączona z udzieleniem sakramentu Bierzmowania. W tym dniu nastąpi również poświęcenie kapliczki Matki Bożej przy posesji państwa Jawilak oraz poświęcenie sali wiejskiej. Z racji poświęcenia sali wiejskiej zaprasza się mieszkańców Górnego Goczałkowa na poczęstunek do sali w dn. 24.10.2020 na godz. 18.00.

W sobotę odbędzie się ostatnia próba dla kandydatów do Bierzmowania o godz. 09.00, a ze świadkami o godz. 10.00. Spowiedź dla kandydatów, świadków do Bierzmowania, rodziców w sobotę o godz. 10.30.

 

7.Proszę o podpisywanie się pod obywatelskim projektem ustawy „StopLGBT”, którego celem jest zakazanie tzw. „parad równości”. Są to marsze w czasie których dochodzi do licznych profanacji i walki z religią, a propaguje się legalizację związków homoseksualnych oraz adopcję dzieci przez gejów i lesbijki. Polscy biskupi wielokrotnie zwracali uwagę na zagrożenia wynikające z LGBT. Projekt ustawy ma zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu tej ideologii w Polsce. Jest istotne, aby jak najwięcej ludzi podpisało się pod projektem. Karty do podpisu są wyłożone na stoliku pod obrazem Jezu, ufam Tobie. Składając podpis należy mieć ze sobą nr Pesel.

Można pobierać kartki wypominkowe, które są wyłożone na stoliku pod obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej.

 

8.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Do porządków w kościele i na placu kościelnym proszę rodziców i kandydatów do Bierzmowania.

 

9.Wszystkim Parafianom życzę obfitości Bożych darów.

11 października 2020
Ilość wyświetleń: