Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą

 

 

1.W tym tygodniu wspominamy:

- w środę – bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;

- w piątek – św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła;

- w sobotę – św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska.

 

2.Po Mszy św. zbierane będą ofiary do puszki w ramach ogólnopolskiej zbiórki na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” z przeznaczeniem dla uzdolnionej młodzieży. Informujemy, że z naszej parafii mamy pięć osób korzystających ze stypendium tej fundacji i trwają starania dla kolejnych uczniów naszej szkoły.

 

3.Nabożeństwo Różańcowe codziennie przed Mszą św. o godz. 16.30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 09.30. Za pobożne odmówienie różańca w zgromadzeniu wiernych (także w rodzinie) można uzyskać odpust zupełny pod następującymi warunkami: należy odmówić przynajmniej 5 dziesiątek różańca w sposób ciągły oraz dodać pobożne rozważanie tajemnic. W czwartek przypada DEN – w naszych wdzięcznych modlitwach pamiętajmy o nauczycielach, katechetach i wychowawcach. W sobotę po Mszy św. nabożeństwo do św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski w intencji Ojczyzny, naszej parafii i o wyproszenie potrzebnych łask.

 

4.23.10.2021 października odbędzie się pielgrzymka do Krzeszowa. Koszt wyjazdu 36 zł. Zapisy u p. katechetki Ewy Miałkowskiej.

 

5.Tradycyjnie w październiku organizuje się zbiórkę w ramach Tygodnia Miłosierdzia z przeznaczeniem na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy. Ofiary można składać w zakrystii po każdej Mszy św.

 

6.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Sprzątanie kościoła w sobotę o godz. 10.00. Do porządków w kościele w tym tygodniu proszę osoby:

1.Walski Piotr

2.Kardynał Tomasz

3.Kondrat Mirosław

4.Leja Halina

5.Prokopowicz Bożena

Na kwiaty:

Sadowska Jadwiga

Kardynał Bronisława

Woźniak Alina

 

7.Wszystkim Parafianom życzę obfitości Bożych darów.

 

10 października 2021
Ilość wyświetleń: