Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

- w czwartek – bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;

- w sobotę – św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła;

- niedzielę – św. Jadwigi Śląskiej, głównej Patronki Śląska, uroczystość.

 

2.Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski w dniu dzisiejszym prowadzone są badania niedzielnych praktyk religijnych. Nabożeństwo Różańcowe odprawiane jest w dni powszednie o godz. 16.30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 09.30. Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania przynosi na Różaniec indeksy, a uczniowie pozostałych klas zeszyty do podpisu. Za pobożne odmówienie różańca w zgromadzeniu wiernych (także w rodzinie) można uzyskać odpust zupełny pod następującymi warunkami: należy odmówić przynajmniej 5 dziesiątek różańca w sposób ciągły oraz dodać pobożne rozważanie tajemnic.

 

3.W piątek przypada Dzień Edukacji Narodowej – w tym dniu modlić się będziemy za wszystkich pracowników oświaty. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Każdego dnia istnieje możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi pół godziny każdą Mszą św. W najbliższą niedzielę przypada XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”. Po Mszy św. o godz. 09.30 zostanie zaprezentowany okolicznościowy program artystyczny związany z Dniem Papieskim. Po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek w ramach ogólnopolskiej zbiórki na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla uzdolnionej młodzieży. Informujemy, że z naszej parafii mamy pięć osób korzystających ze stypendium tej fundacji.

 

4.W październiku organizuje się zbiórkę na Kościół w potrzebie. Ofiary można składać w zakrystii po każdej Mszy św.

 

5.W najbliższym czasie zostanie przeprowadzona zbiórka pieniężna wśród Parafian z przeznaczeniem na remont kościoła.

 

6.W minionym tygodniu zostało wymienione nagłośnienie w kościele. Posiadamy już profesjonalny sprzęt, za który serdecznie dziękujemy Ofiarodawcy. Bóg zapłać.

 

6.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Sprzątanie kościoła w sobotę o godz. 10.00. Dziękuję mieszkańcom Goczałkowa Górnego za porządki w kościele i wokół kościoła w minionym okresie. Obecnie dyżur przejmują mieszkańcy Nowego Osiedla. W związku z dużą ilością spadających liści wokół kościoła zwiększona ilość osób sprzątających. Do porządków w kościele i wokół kościoła proszę osoby:

 

1.Matusiak Katarzyna

2.Matusiak Jadwiga

3.Kopeć Jan

4.Sobieraj Agnieszka

          5.Bułat Anna

6.Gałka Alicja

7.Kobryńska Beata

8.Fornal Szczepan

9.Selwa Halina

10.Michaliszyn Halina

Na kwiaty :

Kaszuba Maria

Matusiak Jadwiga

Szatkowska Czesława

 

7.Na nowy tydzień wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych.

09 października 2022
Ilość wyświetleń: