Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków


Ogłoszenia Duszpasterskie na XXX Niedzielę Zwykłą

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

- w czwartek – Uroczystość Wszystkich Świętych;

- w piątek – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych.

 

2.Dziś przypada Uroczystość poświęcenia własnego kościoła. Za nawiedzenie kościoła w dniu dzisiejszym i odmówienie Ojcze nasz oraz Wierzę w Boga można uzyskać odpust zupełny. Dnia dzisiejszego obchodzimy również X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W związku z tym po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszki z przeznaczeniem na "Pomoc Kościołowi w Potrzebie", w tym roku na pomoc chrześcijanom w Pakistanie.

 

3.Nabożeństwa Różańcowe odprawiane będą: w poniedziałek i wtorek o godz. 16.30, a w środę wyjątkowo Różaniec odbędzie się o godz. 16.00 w związku z rozstrzygnięciem Konkursu na Najpiękniejszy Różaniec i na 100% obecność uczniów na Różańcu.

 

4.W czwartek, w Uroczystość Wszystkich Świętych, będą odprawione dwie Msze św. o godz. 08.00 i 11.00. Po Mszach św. i na cmentarzu zbiórka do puszki z przeznaczeniem na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej. Procesja na cmentarz z pięcioma stacjami po Mszy św. o godz. 11.00. Po procesji możliwość poświęcenia nowych pomników. Od 01 do 08 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych można uzyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za naszych zmarłych przodków.

 

5.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W piątek odwiedziny chorych od godz. 09.30. Spowiedź pierwszo-piątkowa od godz. 16.30. Po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania.

 

6.Serdecznie proszę rodziców, aby nie zezwalali swoim dzieciom na uczestnictwo w Halloween, które stanowi zagrożenie dla ich życia duchowego. Odsyłam do zapoznania się z artykułem: "Haloween - czy tylko niewinna zabawa?", który jest umieszczony na parafialnej stronie internetowej w zakładce „Warto przeczytać”.

 

7.W związku z przeprowadzonymi zbiórkami pieniężnymi w minionym okresie zebraliśmy: kwotę 460zł z przeznaczeniem na stypendia dla uzdolnionych uczniów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia oraz kwotę 250 zł na Papieskie Dzieła Misyjne. Wszystkim Ofiarodawcom składam wielkie Bóg zapłać.

 

8.Zapowiedzi przedślubne:

- Krzysztof Józef Chmielewski, zamieszkały: Damianowo 36 i Agnieszka Anna Synowiec, zamieszkała: Goczałków Górny 23 d/5 – zapowiedź druga.

 

9.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Ze względu na wymianę okien w tym tygodniu proszę o porządki w kościele i na placu kościelnym w środę i w sobotę. W środę kościół należy posprzątać po Mszy św. o godz. 17.00, natomiast plac kościelny w godzinach południowych.

 

10.Wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych.

 

WYPOMINKI 2018

 

05.11 (poniedziałek) – Strzegomska

06.11 (wtorek) – Parkowa, Stare Osiedle

07.11 (środa) – Goczałków Górny

08.11 (czwartek) – Nowe Osiedle

09.11 (piątek) – Szkolna, Kolejowa

10.11 (sobota) – Boczna, Rogoźnicka

 

12.11 (poniedziałek) –Parkowa, Stare Osiedle

13.11 (wtorek) – Strzegomska

14.11 (środa) – Nowe Osiedle

15.11 (czwartek) –Goczałków Górny

16.11 (piątek) –Boczna, Rogoźnicka

17.11 (sobota) – Szkolna, Kolejowa

 

 

28 października 2018
Ilość wyświetleń: