Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXX Niedzielę Zwykłą

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspomnienia:

- w poniedziałek – św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, święto;

- w piątek – Uroczystość Wszystkich Świętych;

- w sobotę – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych.

 

2.Dziś przypada Uroczystość poświęcenia własnego kościoła. Za nawiedzenie kościoła w dniu dzisiejszym i odmówienie Ojcze nasz oraz Wierzę w Boga można uzyskać odpust zupełny.

 

3.We wtorek po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie dla rodziców kandydatów do Bierzmowania.

 

4.Nabożeństwa Różańcowe odprawiane będą do czwartku włącznie o godz. 16.30.

 

5.W piątek, w Uroczystość Wszystkich Świętych, będą odprawione dwie Msze św. o godz. 08.00 i 11.00. Po Mszach św. i na cmentarzu zbiórka do puszki z przeznaczeniem na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej. Procesja na cmentarz z pięcioma stacjami po Mszy św. o godz. 11.00. Po procesji możliwość poświęcenia nowych pomników. Od 01 do 08 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych można uzyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za naszych zmarłych przodków.

 

6.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. Odwiedziny chorych wyjątkowo w czwartek od godziny 09.00, ze względu na przypadającą Uroczystość Wszystkich Świętych w piątek. Spowiedź z racji pierwszego piątku również w czwartek od godz. 16.00. Po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania.

 

7.Serdecznie proszę rodziców, aby nie zezwalali swoim dzieciom na uczestnictwo w Halloween, które stanowi zagrożenie dla ich życia duchowego. Odsyłam do zapoznania się z artykułem: "Haloween - czy tylko niewinna zabawa?", który jest umieszczony na parafialnej stronie internetowej w zakładce „Warto przeczytać”.

 

8.Firma Pogrzebowa Kalia przypomina o dokonywaniu opłat za groby. Opłata ważna jest maksymalnie 20 lat.

 

9. W wyniku przeprowadzonej zbiórki w ubiegłą niedzielę zebraliśmy kwotę 250 zł z przeznaczeniem na Papieskie Dzieła Misyjne. Wszystkim Ofiarodawcom składam wielkie Bóg zapłać.

 

10.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Sprzątający złożyli ofiarę w kwocie 160 zł. Bóg zapłać. Dziękuję mieszkańcom Strzegomskiej za porządki w kościele w minionym okresie, obecnie dyżur przejmują mieszkańcy Szkolnej. W tym tygodniu zwiększona ilość sprzątających ze względu na konieczność posprzątania placu kościelnego ze spadających liści. Do porządków proszę osoby:

1.Rosiecka Maria

2.Ścigacz Barbara

3.Palian Marta

4.Branicki Adrian

5.Zelik Renata

6.Hawro Barbara

7.Jarosińska Karolina

8.Jaszowska Beata

9.Adamowicz Mirosława

10.Biela Beata

11.Staszczyk Andżelika

 

Na kwiaty: Stochnij Kazimiera

 

11.Wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych.

27 października 2019
Ilość wyświetleń: