Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków


Ogłoszenia Duszpasterskie na XXXI Niedzielę Zwykłą

 

1.W tym tygodniu wspominamy:

- we wtorek – Uroczystość Wszystkich Świętych;

- w środę – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych;

- w piątek – św. Karola Boromeusza, biskupa.

 

2.W dniu jutrzejszym kończymy Nabożeństwa Różańcowe. Wszystkim, którzy uczestniczyli we wspólnotowej modlitwie składam wielkie Bóg zapłać. Proszę o kontynuację modlitwy różańcowej indywidualnie: w intencji naszej Ojczyzny, ustanie wojny w Ukrainie i pokój na świecie.

 

3.We wtorek będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 08.00 i 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się procesja na cmentarz. Po procesji będzie możliwość poświęcenia nowych pomników. Tego dnia będą zbierane ofiary do puszki na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy - po Mszy św. przy kościele oraz przy wejściu na cmentarz. Również będzie można nabyć znicze przy wejściu na cmentarz. W środę, 02 listopada – w Dzień Zaduszny Msze św. o godz. 09.00 i 17.00. W tym dniu za nabożne nawiedzenie kościoła i odmówienie tam „Ojcze nasz” i „Wierzę” można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.

 

4.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W piątek odwiedziny chorych od godz. 09.00, spowiedź pierwszo-piątkowa od godz. 16.00. Po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania.

 

5.Wierni, którzy w dniach od 01 do 08 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.

 

6.Serdecznie dziękuję dzieciom i młodzież za prezentację postaci świętych i błogosławionych, za przygotowane piękne stroje, adekwatne do postaci. Dziękuję p. Katechetce za przygotowanie Plejady Świętych. Niech prezentowani święci wypraszają Wam zdroje potrzebnych łask Bożych.

 

7.Firma pogrzebowa Kalia prosi osoby, które jeszcze nie wniosły opłaty za groby bliskich o uregulowanie tych wpłat przez najbliższy miesiąc. Prosimy, aby nie wyrzucać śmieci za mur cmentarny, są aktualnie cztery kontenery na śmieci przy cmentarzu.

 

8.W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszki kwotę 230zł z przeznaczeniem na cele misyjne. Wszystkim Ofiarodawcom i osobom dokonującym zbiórki składam wielkie Bóg zapłać.

 

9.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Sprzątanie kościoła w sobotę o godz. 10.00. W związku z dużą ilością spadających liści wokół kościoła zwiększona ilość osób sprzątających. Do porządków w kościele i wokół kościoła proszę osoby:

 

1.Dobrowolska Justyna

2.Podlewski Kacper

3.Biereśniewicz Rafał

4.Reguła Edyta

5.Ślemp Aneta

6.Piekarski Krzysztof

7.Witka Małgorzata

8.Dyrała Weronika

Na kwiaty:

Buszta Anna

          Pawlak Anna

 

10.Na nowy tydzień wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych.

 

Społeczność naszej szkoły serdecznie zaprasza na środowiskowe obchody Święta Niepodległości, które odbędą się dn. 10 listopada o godz. 10.00 w świetlicy wiejskiej. Pragniemy wspólnie z rodzicami, dziadkami, emerytami i wszystkimi mieszkańcami naszej społeczności przeżyć kolejną rocznicę tak ważnych wydarzeń w dziejach naszej Ojczyzny.

                                   Z wyrazami szacunki Barbara Asynger, dyrektor szkoły.

 

Nabożeństwo Wypominkowe o godz. 16.30

 

Środa (2 listopada) – Strzegomska

Czwartek (3 listopada) - Rogoźnicka, Boczna

Piątek (4 listopada) - Kolejowa, Parkowa, Szkolna

Sobota (5 listopada) - Goczałków Górny, Stare Osiedle

Poniedziałek (7 listopada) – Nowe Osiedle

30 października 2022
Ilość wyświetleń: