Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXXII  Niedzielę Zwykłą

 

 

1.W tym tygodniu wspominamy:

- w środę – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;

- w czwartek – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

- w piątek – św. Marcina z Tours, biskupa;

- w sobotę – św. Jozafata, biskupa i męczennika.

 

2.Do wtorku – 08 listopada, wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.

 

3.W środę można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie kościoła katedralnego i pobożne odmówienie tam „Ojcze nasz” i „Wierzę”.

 

4.W związku z tym, że dzień 11 listopada, Narodowe Święto Niepodległości, przypada w tym roku w piątek – w dzień pokuty, dla dobra duchowego wiernych, biskup Marek Mendyk udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania mięsa i pokutnego charakteru tego piątku. Wiernych korzystających z dyspensy, Diecezjan i osoby przebywające w diecezji świdnickiej, prosi się o modlitwę w intencji pokoju i świętych powołań do służby Bożej.

 

5.W następną niedzielę 13 listopada br. obchodzić będziemy XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Modlić będziemy się o pokój w Ukrainie, a po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszki z przeznaczeniem na żywność, leki, odzież dla mieszkańców przeżywających tragedię wojny. Za każdy dar serca z góry serdeczne Bóg zapłać.

 

6.Modlitwa za zmarłych o godz. 16.30 od poniedziałku do piątku wg porządku:

Poniedziałek (7 listopada) – Nowe Osiedle

Wtorek (8 listopada) - Rogoźnicka, Boczna

Środa (9 listopada) - Strzegomska

Czwartek (10 listopada) - Kolejowa, Parkowa, Szkolna

Piątek (11 listopada) – Goczałków Górny, Stare Osiedle

Sobota (12 listopada) - Nowe Osiedle

 

7.Firma pogrzebowa Kalia prosi osoby, które jeszcze nie wniosły opłaty za groby bliskich o uregulowanie tych wpłat przez najbliższy miesiąc. Prosimy, aby nie wyrzucać śmieci za mur cmentarny, są aktualnie cztery kontenery na śmieci przy cmentarzu.

 

8.W Uroczystość Wszystkich Świętych zebraliśmy do puszki kwotę 570zł z przeznaczeniem na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy. Wszystkim Ofiarodawcom i osobom dokonującym zbiórki składam wielkie Bóg zapłać.

 

9.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Sprzątanie kościoła w sobotę o godz. 10.00. W związku z dużą ilością spadających liści wokół kościoła zwiększona ilość osób sprzątających. Do porządków w kościele i wokół kościoła proszę osoby:

 

1.Solak Danuta

2.Gawron Sylwia

3.Walski Piotr

4.Kardynał Tomasz

5.Kondrat Teresa

6.Leja Halina

7.Prokopowicz Bożena

Na kwiaty:

Czekajło Agata

Sadowska Jadwiga

Kardynał Bronisława

Woźniak Alina

 

10.Na nowy tydzień wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych.

 

 

                                            ZAPROSZENIE

Społeczność naszej szkoły serdecznie zaprasza na środowiskowe obchody Święta Niepodległości, które odbędą się dn. 10 listopada o godz. 10.00 w świetlicy wiejskiej. Pragniemy wspólnie z rodzicami, dziadkami, emerytami i wszystkimi mieszkańcami naszej społeczności przeżyć kolejną rocznicę tak ważnych wydarzeń w dziejach naszej Ojczyzny.

                              Z wyrazami szacunki Barbara Asynger, dyrektor szkoły.

06 listopada 2022
Ilość wyświetleń: