Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXXII Niedzielę Zwykłą

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

-w poniedziałek – św. Marcina z Tours, biskupa;

-we wtorek – św. Jozafata, biskupa i męczennika;

-w środę – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

 

2.Dziś przypada XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W związku z tym po Mszy św. będzie zbiórka do puszki na Kościół prześladowany w Sudanie.

 

3.Nabożeństwa wypominkowe codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 16.30. Plan nabożeństw wywieszony jest w przedsionku kościoła i poniżej.

 

4.W najbliższych dniach zostanie przeprowadzona zbiórka pieniężna wśród Parafian z przeznaczeniem na remont kościoła. Obecnie trwają prace elewacji zewnętrznej budynku.

 

5.Społeczność Szkoły Podstawowej w Goczałkowie serdecznie zaprasza wszystkich Parafian na uroczyste obchody Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę, które odbędą się 13.XI (środa) o godz. 10.30 w świetlicy wiejskiej w Goczałkowie. Szczególnie gorąco zapraszamy rodziców i dziadków dzieci, emerytowanych pracowników szkoły oraz wszystkich dysponujących wolnym czasem. Program uroczystości przewiduje występ artystyczny uczniów, wystawę przygotowaną przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej "Pancerni 39" oraz okolicznościowy odczyt wygłoszony przez ks. Profesora Józefa Swastka.

 

6.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać mieszkańcom Szkolnej za porządki w kościele w minionym okresie, obecnie dyżur przejmują mieszkańcy Parkowej. W tym tygodniu do porządków w kościele i na palcu kościelnym proszę osoby:

                    1.Cieciura Jarosław

2.Kostyk Katarzyna

3.Polinkiewicz Ewa

4.Hasiak Aneta

5.Radom Grzegorz

6.Radom Cechowska Anna

7.Radom Alicja

8.Styczeń Grzegorz

9.Leszczyk Anna

10.Falkiewicz Ewa

11.Dymitrarz Sławomir

12.Jedynak Maria

13.Wiśniewska Stach Katarzyna

Na kwiaty:

Tabin Stanisława

Biereśniewicz Bogusława

Radom Henryk

Ślipko Helena

 

7.Wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych.

 

 

Nabożeństwa Wypominkowe

 

11.11 (poniedziałek) – Szkolna, Kolejowa

12.11 (wtorek) – Nowe Osiedle

13.11 (środa) – Boczna, Rogoźnicka

14.11 (czwartek) – Parkowa, Stare Osiedle

15.11 (piątek) – Strzegomska

16.11 (sobota) – Goczałków Górny

 

 

Odezwa Biskupa Świdnickiego w związku ze zbiórką

na rzecz Niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej Caritas Diecezji Świdnickiej im. ks. prałata Dionizego Barana

 

Drodzy Diecezjanie,

W Świdnicy, w 2006 r. swoją działalność rozpoczęła Niepubliczna Katolicka Szkoła Podstawowa Caritas Diecezji Świdnickiej. Na chwilę obecną w szkole, dbającej o integralny rozwój uczniów i realizującej wyjątkowy program wychowawczy oparty o chrześcijańskie zasady etyczne, uczy się 90 uczniów i zatrudnionych jest 17 nauczycieli posiadających wysokie kwalifikacje i kompetencje. Nauka w szkole jest bezpłatna i dostępna dla wszystkich dzieci bez względu na miejsce zamieszkania i wyznania.

Mając świadomość znaczenia dla przyszłości naszej diecezji i Ojczyzny właściwie ukierunkowanego procesu edukacyjnego młodego pokolenia, respektującego ewangeliczne normy i postawy, zwracam się do wszystkich Diecezjan z prośbą o jednorazowe finansowe wsparcie tej wyjątkowej i potrzebnej placówki dydaktycznej na terenie diecezji. Ufam, że ofiary złożone do puszek we wszystkich kościołach diecezji, w niedzielę 17 XI pomogą szkole prowadzonej przez Caritas dynamicznie rozwijać swą działalność i przyczynią się do jeszcze lepszej jakości kształcenia i wychowywania młodego pokolenia.

Wszystkim dobrodziejom szkoły i jak również jej uczniom oraz gronu pedagogicznemu udzielam pasterskiego błogosławieństwa i polecam Matce Bożej, Stolicy Mądrości.

+ Ignacy Dec

Biskup Świdnicki

10 listopada 2019
Ilość wyświetleń: