Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXXII Niedzielę Zwykłą

 

 

1.W tym tygodniu wspominamy:

- we wtorek – rocznica poświecenia Bazyliki Laterańskiej, święto;

- w środę – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;

- w czwartek – św. Marcina z Tours, biskupa;

- w piątek – św. Jozafata, biskupa i męczennika;

- w sobotę – św.: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych męczenników Polski.

 

2.Przez cały listopad można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami - nawiedzając cmentarz i modlitwę za zmarłych. Odpust można ofiarować za zmarłych lub dusze w czyśćcu cierpiące.

 

3.Proszę, aby osoby przyjeżdżające na Mszę św. rowerami nie opierały ich o ściany kościoła, by nie niszczyć odnowionej elewacji świątyni. Proszę również, aby dzieci nie rysowały znaków graficznych, inicjałów i nie pozostawiały różnych napisów na ławkach w kościele, powodując ich uszkodzenie i konieczność kolejnej renowacji. Ponieśliśmy zbyt duże koszty związane z remontem kościoła i teraz należy o to dbać, a nie bezmyślnie niszczyć.

 

4.Rada Rodziców naszej szkoły serdecznie zaprasza na Bal Andrzejkowy, który odbędzie się 27 listopada w świetlicy wiejskiej w Goczałkowie. Koszt zabawy wynosi 250 zł od pary. Zapisy i bliższe informacje u p.Karoliny Jarosińskiej i p.Gabrieli Rosieckiej. Numery telefonów dostępne na plakacie w gablocie przy bramie wejściowej do kościoła.

 

5.W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszki kwotę 420zł z przeznaczeniem na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej. Wszystkim Ofiarodawcom i stypendystom Dzieła Nowego Tysiąclecia dokonującym zbiórki składam wielkie Bóg zapłać. W najbliższych dniach zostanie dokonana zbiórka na remont kościoła.

 

6.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Sprzątanie kościoła w sobotę o godz. 10.00. Do porządków w kościele i placu kościelnym w tym tygodniu proszę osoby:

1.Gajda Łukasz

2.Bobowska Kamila

3.Koza Dorota

4.Lisowska Julia

5.Duda Wiesława

6.Madej Iwona

7.Horodyłowska Beata

8.Walska Agnieszka

Na kwiaty:

Witka Wanda

          Rodzińska Janina

Oszczypała Anna

          Jenczewska Wiesława

          Radom Zbigniew

 

7.Wszystkim Parafianom życzę obfitości Bożych darów.

 

07 listopada 2021
Ilość wyświetleń: