Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXXIII Niedzielę Zwykłą

 

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

- w środę – św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;

- w czwartek – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;

- w sobotę – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;

- w niedzielę – Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, Uroczystość.

 

2.W związku z przypadającym w dniu dzisiejszym Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym po Mszy św. zbiórka do puszki z przeznaczeniem dla wiernych w Libanie.

 

3.Zakończyło się Nabożeństwo Wypominkowe. Wszystkim uczestniczącym w modlitwie za zmarłych oraz osobom, które złożyły przy tej okazji ofiary składam wielkie Bóg zapłać.

 

4.W czwartek na Mszy św. o godz. 17.00 zostaną poświęcone książeczki dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych.

 

5.W najbliższą niedzielę obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, jednocześnie odpust parafialny. Msze św.: o godz. 08.00 i suma odpustowa o godz. 13.00, połączona z procesją wokół kościoła. Okolicznościowe kazanie wygłosi ks. dr hab. Dominik Ostrowski, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej. Taca z tego dnia zostanie przeznaczona na budowę nowych kościołów w naszej diecezji. Spowiedź przed uroczystością odpustową codziennie przed Mszą św.

 

6.Zgodnie z życzeniem papieża Franciszka 17 października rozpoczął się etap diecezjalny synodu, który będzie trwał do początku marca 2022 roku, kiedy to odbędzie się uroczyste Diecezjalne Zebranie Presynodalne. Przez najbliższe dwa tygodnie można zgłosić po Mszy św. w zakrystii chęć udziału w parafialnej grupie synodalnej.

 

7.Dziękuję za posprzątanie kościoła. Dziękuję mieszkańcom ul. Kolejowej za sprzątanie kościoła w minionym okresie, obecnie dyżur przejmują mieszkańcy ul. Parkowej. Zwiększona ilość sprzątających w związku z uroczystością odpustową. W tym tygodniu do przodków w kościele i na placu kościelnym proszę osoby:

 

1.Cieciura Jarosław

2.Kostyk Katarzyna

3.Polinkiewicz Ewa

4.Hasiak Ryszard

5.Radom Grzegorz

6.Styczeń Grzegorz

7.Cechowska Anna

8.Stach Katarzyna

9.Leszczyk Anna

10.Falkiewicz Ewa

11.Dymitrarz Sławomir

12.Jedynak Maria

13.Kuszaj Joanna

Na kwiaty:

Radom Henryk

Biereśniewicz Bogusława

Radom Jerzy

Ślipko Helena

 

8.Wszystkim Parafianom życzę obfitości Bożych darów.

 

 

14 listopada 2021
Ilość wyświetleń: