Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Przedstawienie artystyczne: "Objawienia Matki Bożej w Fatimie" 14.05.2017

W związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą objawień fatimskich dzieci klas IV-VI szkoły podstawowej w Goczałkowie wystąpiły w przedstawieniu artystycznym „Objawienia Matki Bożej w Fatimie”. Występ odbył się w kościele parafialnym dn.14.05.2017r. Mali „aktorzy”, przygotowani przez katechetkę Ewę Miałkowską, zaprezentowali historię trojga dzieci - pastuszków, które miały widzenie Matki Bożej. Pierwsze spotkanie Maryi z dziećmi miało miejsce w Cova da Iria -"Dolinie Pokoju" 13 maja 1917r. W ciągu sześciu objawień Matka Boża przypomniała dzieciom min. o istocie różańca, znaczeniu modlitwy, pokuty, ofiary i umartwienia dla poprawy życia i nawrócenia. Świadkami objawień były dzieci: Łucja (10 lat), Franciszek (9 lat) i Hiacynta (7 lat). Na spotkanie z Maryją przygotowywał je wcześniej Anioł Portugalii.

Uczniowie świetnie poradzili sobie z przekazem orędzia fatimskiego, znakomicie wczuli się w prezentowane postaci, powodując wzruszenie u odbiorców.

Na zakończenie przedstawienia młodzi artyści otrzymali gromkie brawa od wiernych zgromadzonych w kościele. Natomiast słowa uznania za piękny występ oraz podziękowanie, połączone ze słodkim upominkiem przekazał ks. Krzysztof Zieliński. Proboszcz parafii podkreślił również, że bardzo wdzięczny jest za przypomnienie orędzia fatimskiego, tym bardziej, że dokonało się to dzień po kanonizacji rodzeństwa pastuszków. Bowiem papież Franciszek podczas Mszy św. kanonizacyjnej w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie 13.05 br. zaliczył w poczet świętych dwoje spośród trojga dzieci, którym objawiła się Maryja: Hiacyntę i Franciszka. Orędzie fatimskie wzywające ludzkość do modlitwy, pokuty i nawrócenia jest wciąż aktualne, warte przypominania.

 

                      W przedstawieniu wystąpili:

 

                                     Matka Boża - Zuzanna Głąb, ucz. kl. IV

                                     Łucja – Alicja Mazurkiewicz, ucz. kl. IV

                                     Hiacynta – Magdalena Bień, ucz. kl. IV

                                     Franciszek – Konrad Bobowski, ucz. kl. IV

                                     Matka Hiacynty – Zofia Jaszowska, ucz. kl. V

                                     Anioł – Karol Jaszowski, ucz. kl. VI

                                     Komisarz – Janusz Hołówka, ucz. kl. V

                                     Narrator - Zuzanna Klasa, ucz. kl. IV

14 maja 2017
Ilość wyświetleń: