Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Spotkanie Opłatkowe 13.01.2018

Dnia 13.01.2018r odbyło się wielopokoleniowe spotkanie opłatkowe zorganizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Seminarium pod przewodnictwem Ewy Miałkowskiej

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 16.00 Mszą św. w kościele parafialnym. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr Tadeusz Chlipała, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej. Ks. rektor przybył na spotkanie wraz z ośmioma alumnami IV roku seminarium. Podczas podniosłej Liturgii modliliśmy się za powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W oprawę liturgiczną włączyli się uczniowie naszej szkoły. Po Mszy św. wszyscy uczestnicy spotkania udali się do sali wiejskiej na dalszą część uroczystości. Prowadząca spotkanie Ewa Miałkowska przywitała zebranych i złożyła wszystkim życzenia noworoczne, po czym głos zabrali: Zbigniew Suchyta - burmistrz Miasta i Gminy Strzegom oraz Tadeusz Zarzycki - radny Miasta i Gminy Strzegom. Następnie jeden z alumnów odczytał fragment Pisma św. o Narodzeniu Pańskim i nastąpiła długa chwila dzielenia się opłatkiem i wymiany życzeń. Po poczęstunku zabrzmiały kolędy wykonywane przez zespół folklorystyczny Goczałkowianie, przez kleryków seminarium oraz wszystkich uczestników spotkania. W trakcie uroczystości alumni IV roku seminarium dzielili się radością powołania i doświadczeniem życia w seminarium. Jak co roku uroczystość zgromadziła ponad 90 osób - w tym: dzieci, młodzież i dorosłych. Warto podkreślić, że najmłodszy uczestnik spotkania miał 1 rok życia, a najstarszy 75 lat. Spotkanie przebiegło w pięknej bożonarodzeniowej atmosferze oraz dobrej zabawie, dostarczając uczestnikom niezapominanych wrażeń, wzruszeń i wiele radości.

Tegoroczne spotkanie zaszczycili swoją obecnością: ks. dr Tadeusz Chlipała - rektor Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej, ks. Krzysztof Zieliński - proboszcz parafii, Zbigniew Suchyta - burmistrz Strzegomia, Tadeusz Zarzycki – radny Goczałkowa, Roman Asynger - radny Strzegomia, Barbara Asynger - dyrektor Szkoły Podstawowej w Goczałkowie, Sylwester Treter – prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Goczałkowie, Krzysztof Grondowski – sołtys wsi, Andrzej Herbik – przewodniczący Zespołu Goczałkowianie wraz z zespołem, Towarzystwo Przyjaciół Seminarium, Rada Parafialna oraz Rada Sołecka.

Uczestnicy spotkania żywią nadzieję, że w przyszłym roku ta piękna, wieloletnia tradycja będzie również kontynuowana.

 

13 stycznia 2018
Ilość wyświetleń: