Warto przeczytać

 

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-152 Goczałków

Uroczystość Chrystusa Króla - odpust parafialny 26.11.2017

Dnia 26.11.2017r. o godz. 13.00 odbyła się Uroczysta Msza św. odpustowa z procesją wokół kościoła.

Eucharystii przewodniczył ks. Prałat Marek Babuśka, dziekan dekanatu strzegomskiego, a homilię wygłosił ks. Marek Żmuda, Proboszcz Parafii Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Bożej Szkaplerznej w Strzegomiu. Na Mszy św. obecni byli również kapłani dekanatu strzegomskiego. Rozpoczynając liturgię ks. Krzysztof Zieliński, Proboszcz parafii, powitał głównego celebransa, wszystkich przybyłych kapłanów oraz licznie zgromadzonych parafian i zaprosił do wspólnej modlitwy oraz radosnego świętowania w Uroczystość Chrystusa Króla, w dniu parafialnego odpustu. W oprawę liturgiczną Mszy św. włączyli się uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.

Ks. Marek Żmuda w trakcie kazania podkreślił min., że Jezus króluje z wysokości krzyża i to w sposób szczególny widać w prezbiterium parafialnego kościoła. Krzyż to tron zwycięskiego Króla, który w akcie ofiary Miłości pokazał moc chwały i swoje odkupieńcze działanie. Jakże warto zaufać Jezusowi Królowi, który pokonując zło, wyprowadził z tego dobro i tym dobrem chce nieustannie dzielić się z ludźmi. Nasze codzienne życie powinno być stałym poddawaniem się królowaniu Jezusa Chrystusa. Dzięki Jego pomocy będzie możliwe wyzwolenie spod władzy własnych grzechów, nieuporządkowanej miłości własnej, ambicji i pożądań. Z wysokości krzyża pragnie On koić nasz ból, opatrywać często zranione serca, pocieszać i przemieniać nasze życie. Na zakończenie homilii kaznodzieja podkreślił, że wartością zdolną uszczęśliwić w pełni człowieka jest życie w królestwa Bożym i o to powinniśmy się troszczyć.

Msza św. zakończyła się procesją wokół kościoła i odśpiewaniem Te Deum, po czym ks. Proboszcz podziękował ks. Markowi Babuśćce za przewodniczenie Eucharystii, ks. Markowi Żmudzie za wygłoszoną homilię, wszystkim kapłanom i wiernym za wspólną modlitwę oraz wyraził wdzięczność parafianom za pomoc w przygotowaniu Uroczystości zarówno w kościele, jak i na plebanii.

 

26 listopada 2017
Ilość wyświetleń: